به گزارش رکنا، سردار غلامحسین غیب‌پرور روز دوشنبه در بدو ورود به استان ایلام اظهار داشت: برای تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌دیده ناشی از سیلاب اخیر از همه ظرفیت‌های مردمی، دولتی، نظامی و... استفاده شود.

وی افزود: سیلاب در کنار خسارت‌های جانی و مالی و عمرانی که داشت، اما دارای برکات متعدد پیدا و پنهانی بوده که بارزترین نعمت سیل، انسجام و وحدت ملی کشور برای یاری رساندن به استان‌های درگیر سیل بود.

غیب پرور با بیان اینکه حمایت از آسیب‌دیدگان و مشارکت در بازسازی مناطق سیل‌زده از وظایف سپاه است، تأکید کرد: سپاه دوشادوش دولت در بازسازی و بهسازی نقاط خسارت دیده مشارکت همدلانه و خودجوش دارد.

وی گفت: با تسریع بخشیدن در بازسازی منازل، ابنیه، مسیرها و زیرساخت‌ها بخشی از آلام و سختی‌های مردم سیلاب‌زده التیام یابد و در این راستا باید از ظرفیت بالای اقشار عمومی و صنوف مختلف بهره برد.

وی افزود: هر چند سیل اخیر خسارت‌های سنگینی را به همراه داشت اما باعث شد که مردم و مسئولان در ساخت و سازهای آینده جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند و ضمن توجه به اصول ایمنی ساختمان‌سازی،‌از تجاوز به حریم رودخانه، جنگل،‌ خشکه‌رود و مسیل‌ها اجتناب ورزند.

وی یادآور شد: اکنون در برخی مناطق آسیب‌دیده کشور شرایط برای بازسازی خرابی‌ها و خسارت‌ها مهیاست ولی در بعضی نقاط هم بازسازی هم مستلزم زمان مناسب‌تری است.

به گزارش رکنا، سردار غیب‌پرور برای بازدید و بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده ایلام به استان سفر کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟