معاون اجرایی رئیس‌ جمهور: مشهد باید مقصد مهم گردشگری در ایران باشد

به گزارش رکنا، سیدصولت مرتضوی شامگاه گذشته در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: روز قدس بنا به تعبیر امام روز جهان اسلام است و اکنون ما به عنوان پیروان امام و سربازان ولی امر مسلمین جهان باید به خود ببالیم و با شهدای گرانقدرمان مخصوصا شهید سردار سلیمانی نجوا کنیم که هان ای شهیدان در جوار رحمت حق تعالی آسوده خاطر باشید که تفکر امت واحده اسلامی با هدایت‌های داهیانه مرجع و مقتدای جهان اسلام جامه عمل پوشیده است و اکنون از هر کوی و بزرن فریاد القدس لنا سر می‌دهد.

وی افزود: روزی که امام، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کردند شاید خیلی از ما به این باور نرسیده بودیم که فریاد مظلومیت قدس شریف به سان سوتکی در گوش خمود نابخردان دمیده می‌شود و خواب خفتگان را آشفته و آشفته‌تر ساخته و می‌سازد.

مرتضوی ادامه داد: اگر استکبار جهانی با منابع غنی داخلی‌شان و با برداشت ناصواب از ذخایر، کشورهای اسلامی ناتو را تشکیل داده است، در آن سو نیز موضوع جبهه مقاومت تشکیل شده است و این جبهه به برکت خون شهید سلیمانی امروز تمام معادلات حاکم و رایج دفاعی و سیاسی را در جغرافیای طبیعی جهان بر هم زده است. شعار امت واحده اسلامی محقق شده است و سپاه محمد(ص) ساختار پیدا کرده است و در مقام عمل فرزندان امروز با پرتاب موشک خواب استکبار جهانی را آشفته کرده است.

وی بیان کرد: از این مقدمه این نتیجه را می‌خواهم بگیرم که حضور آحاد مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس کمتر از حضور در لبه جلویی منطقه نبرد در قدس اشغالی نیست. این همایش سبب انسجام‌بخشی به امت اسلامی و اعتنا به منویات مقام معظم رهبری است.

مرتضوی با بیان اینکه این جلسه به پاس قدردانی از دست‌اندرکاران ستاد خدمات سفر و خادمان علی بن موسی الرضا(ع) در ایام نوروز است، عنوان کرد: نوروز امسال متفاوت از نوروز سنوات قبل بود. در سنوات گذشته اساسا زیرساخت‌ها از پیش آماده بودند، اما نوروز امسال، نوروز پساکرونا بود.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: ۲ سال محدودیت‌های سختگیرانه سبب شد تا بخش قابل توجهی از امکانات موجود در استان و شهر مشهد تحلیل برود، از سوی دیگر افزایش تعداد زائر خود مزید بر علت بود. ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر امسال به مشهد آمدند تا مجدادا ارادتشان را به مولایشان اثبات کنند. این جمعیت یعنی به ازای هر نفر جمعیت مشهد ۵.۲ نفر زائر در شهر حضور داشتند و ۱ نفر مشهدی میزبانی ۵.۲ نفر را به عهده داشته است.

وی با تاکید بر اینکه قدرت همکاری، هم‌پایی و هم‌سخنی قدرت بالایی است، گفت: اگر چه اتفاق بزرگی بود اما تو گویی یک امر طبیعی و بدیهی رخ می‌دهد.جمعیتی که در لحظه تحویل سال گراداگرد حرم جمع بودند کم سابقه بود. برحسب گزارشات با کمترین مشکلات از آن‌ها پذیرایی شد. اینکه در یک بازه کوتاه این تعداد مهمان به احسن وجه پذیرایی شوند و آب، نان، غذا و امکانات استراحتشان تامین شود اولا لطف خدا و عنایات امام رضا(ع) و ثانیا مدیریت خردمندانه حاکم بر استان را اثبات می‌کند.

مرتضوی تصریح کرد: از سوی دیگر ارادت مجاورانی که خدمت بدون منت می‌کنند و خود را منت‌دار زائران نیز می‌دانند. کار، کار بزرگی بود و ما هم به همین سبب آمدیم تا اولا سلام رئیس جمهور را ابلاغ کنیم و هم مراتب تقدیر و تشکر را به جا آوریم. من به عنوان کوچک‌ترین خادم شما که چندین سال افتخار نوکری زائران و خادمان را داشتم، به عنوان قطره‌ای از این دریا از همه تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: موضوع زیارت از ابعاد مختلف برای کشور ما حائز اهمیت است. در سند چشم‌انداز هدف‌گذاری شده است که ما باید پذیرای ۲۰ میلیون گردشگر در ایران باشیم که قطعا باید مشهد مقدس از مهم‌ترین مقاصد سفرشان باشد.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: چرا که ما به عنوان مسلمان رسالت تربیت داریم. اگر اطلاع‌رسانی وبسترسازی مناسب صورت گیرد بسیاری از غیرمسلمانان نیز به امام رضا(ع) علاقه‌مند می‌شوند. اگر به دنبال تحول در جهان هستیم با فرهنگ نبوی و رضوی می‌توانیم ایجاد تحول کنیم و بسترساز باشیم.

وی تاکید کرد: مشهد باید قطب گردشگری زیارت و از سوی دیگر قطب گردشگری سلامت باشد و اگر به این مولفه‌های زیارت توجه کنیم حتما توفیقات مضاعف خواهیم داشت، اقتصاد استان شکوفا خواهد شد و مشهد نیز به عنوان ام‌القری جهان اسلام تاثیرات معنوی خود را خواهد گذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟