محمدرضا کارگر با اشاره به انتشار خبری درباره از بین رفتن برخی از اسناد مهم تاریخی در جریان حادثه آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد تهران افزود: نگهداری اسناد تاریخی غیرقانونی نیست، اما بهتر این است که اسناد تاریخی در اماکن امن از جمله موزه‌ها یا سازمان اسناد و کتابخانه ملی نگهداری شوند.

وی با بیان این‌که بنا به گفته سردفتر دفترخانه شماره ۳۹ تهران در آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد برخی از اسناد مهم و تاریخی از جمله اسناد آیت‌الله کاشانی و دکتر مصدق از بین رفته است، افزود: از همه افرادی که اسناد تاریخی و مهم در اختیار دارند، درخواست می‌کنیم تا برای نگهداری هرچه بهتر از این اسناد و صیانت قوی‌تر از آن‌ها، این اسناد را به موزه‌ها یا به سازمان اسناد و کتابخانه ملی تحویل دهند.

شامگاه چهارشنبه پیش، بخشی از ساختمان‌های ضلع شمال غربی میدان حسن‌آباد در حالی در آتش سوخت که ۲ سال پیش چنین حادثه‌ای در ضلع جنوبی آن در یک انبار نخ روی داده بود. تخریب ۲ گنبد این میدان از جمله خسارت آتش سوزی اخیر اعلام شده است. پیرامون میدان حسن آباد را فروشگاه‌های ابزار و یراق، قفل و نخ کاموا فروشی دربر گرفته و در قسمت جنوبی میدان نیز بورس سیسمونی فروش‌ها و در بخش شمالی مرکز فروش مبلمان اداری و لوازم چوبی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟