دستگیری هکر اینستاگرامی در استان مرکزی

 هکری که با هک صفحه شخصی شهرندی اراکی در اینستاگرام ، مبلغ ۲۷ میلیون ریال از دنبال کنندگانش کلاهبرداری کرده بود، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش رکنا، سرهنگ "احسان آنقی" رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر اینکه صفحه شخصی اینستاگرامش توسط شخصی ناشناس هک و از دنبال کنندگان وی درخواست مبالغی شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا شاکی اذعان داشت که فردی ناشناس، پس از در دست گرفتن صفحه شخصی وی در اینستاگرام، به دنبال کنندگانش پیامی مبنی بر درخواست وجه ارسال کرده و از دو نفر از این افراد، مبلغ ۲۷ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ آنقی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیس، متهم در استان البرز شناسایی و با هماهنگی با مقام قضائی دستگیر شد.

وی با اشاره اینکه متهم پس از اعتراف و تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد افزود: اگر چه در این پرونده متهم پس از دستگیری وجه شاکی اراکی را به او بازگرداند، اما همیشه باید به یاد داشت که پیشگیری بهتر از درمان است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکز خاطر نشان کرد: در صورت دریافت چنین درخواست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، می‌توان با یک تماس تلفنی با شخص ادمین و گرداننده کانال یا صفحات شخصی، از صحت درخواست مطرح شده اطمینان پیدا کرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل در فضای مجازی، موضوع را بلافاصله با کارشناسان مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارند تا در اسرع وقت، رسیدگی‌های لازم در این خصوص صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟