کلاهبرداری با ارائه چک های بلا محل / مرد راراکی بازداشت شد

کلاهبرداری از مغازه داران با ارائه چک های مسروقه و بلا محل رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از شناسایی و دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای که تحت عنوان خریدار ،2 میلیارد و 700 میلیون ریال از مغازه داران اراکی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه " کامیار چهری" در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در روزهای اخیر با اعلام چندین مورد گزارش کلاهبرداری از مغازه داران در شهرستان اراک، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات انجام شده از مال باختگان مشخص شد که فردی تحت عنوان خریدار به واحد صنفی آنان مراجعه کرده و با جلب اعتمادشان، در قبال خرید کالا به فروشندگان چک ارائه کرده که آنها پس از مدتی متوجه بی محل بودن یا سرقتی بودن چک های صادر شده از سوی این فرد می شوند.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی تصریح کرد: در برخی از موارد کلاهبرداری نیز این فرد با مراجعه به مغازه های اجاره دهنده دستگاه ها و ابزار آلات و با ارائه مدارک هویتی افراد مختلف به عنوان امانت ، دستگاه های قیمتی مانند چکش برقی و موتور جوش و اکوهای صوتی و غیره را تحت عنوان اجاره تحویل گرفته و متواری می شده است.

این مقام انتظامی در ادامه با بیان آغاز اقدامات تخصصی و علمی پلیس در رسیدگی به این پرونده گفت: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، فرد مورد نظر شناسایی و عملیات دستگیری او با هماهنگی دستگاه قضائی آغاز شد.

سرهنگ"چهری" تصریح کرد: سرانجام این فرد کلاهبردار در عملیات مأموران انتظامی در اراک دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال داده شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: کلاهبردار مذکور در بازجویی های تخصصی و فنی کارآگاهان به بزه های انتسابی و28 فقره کلاهبرداری به مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون ریال در شهرستان اراک، اعتراف کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی، با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

آیا این خبر مفید بود؟