یامین پور در نشست هوای نو: ٣ ماموریت وزارت ورزش برای خانواده و فرزندآوری

شورای تشکل‌های جوانان احیا می‌شود

یامین پور در این نشست در پاسخ به سوال اکبر بانشی از رهپویان وصال شیراز در خصوص ساماندهی شبکه‌های موجود در کشور که در زمینه اوقات فراغت فعال هستند اظهارداشت: در زمان حجت‌الاسلام حاج علی اکبری تشکل‌های جوانان با حضور ٧ نهاد از جمله سازمان تبلیغات، سازمان هلال احمر ، سازمان دانش آموزی و ... تشکیل شده بود و اساسنامه آن موجود است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این شورا شکل نگرفت.

وی ادامه داد: پیگیر هستم تا دوباره این شورا تشکیل شود و البته بنای تصدی‌گری و خود را مسئول دانستن ندارم می‌دانم بلکه  بنا داریم بستری برای هماهنگی این حوزه‌ها تشکیل دهیم.

۶٠ درصد بودجه معاونت را برای حمایت از گروه‌های مردم نهاد هزینه می‌کنیم

یامین پور در پاسخ به سوال حجت‌الاسلام محجوب از هیأت روضه الزهرا اهواز گفت: در خصوص حمایت از هیأت ها و تشکل های فعال در حوزه خانواده و جوانان تصریح کرد: ٣ موضوع ماموریت در معاونت جوانان از جمله ازدواج آسان و به هنگام جوانان، فرزندآوری و توسعه مراکز همسریابی مطمئن را برعهده داریم و در این زمینه براساس سند تحول دولت و قانون جوانی جمعیت از ما خواسته شده است. به طور مثال براساس قانون جمعیت حداقل ٣٠درصد از منابع مالی خود را در این زمینه ها هزینه کنیم و از مجموعه‌های مردم نهاد حمایت کنیم که تصمیم من این است ۶٠ درصد بودجه را صرف کنم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش ادامه داد: تمام استعدادهای نظام در برابر توان و استعداد هیأت ها هیچ است ما در ادلرادعبا حضور کارمندان شاید بتوانیم امور اداری را جلو ببریم اگر البته مانع نشوند.

١٢٠ گروه در حوزه خانواده و جمعیت آموزش دیدند

حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: ١٢٠گروه فعال در حوزه خانواده و جمعیت با کمک وزارت ورزش تحت آموزش قرار گرفتند و بناست این گروه‌ها در استان‌ها در مجموع هزار هیأت را اموزش دهند.

یامین پور در پایان خاطرنشان کرد: برخی از هیأت ها که مجوز از وزارت ورزش هم دارند تحت پوشش و حمایت قرار می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟