رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی: مرز‌های ایران و عراق بسته است

به گزارش رکنا ، حسین ذوالفقاری درباره آخرین وضعیت برگزاری مراسم اربعین اظهار کرد: مرز‌ها بسته است و افرادی که با ویزا بن مرز‌ها رفته اند، توسط نیرو‌های عراقی بازگردانده شده اند.

وی ادامه داد: از مردم خواهش می کنم به سمت مرز‌ها نروند. دولت عراق مسیولیت کسانی که وارد این کشور می‌شوند را نمی‌پذیرد. به سفیر عراق اعلام کردیم که اعزام ۲۵۰۰نفر از موکب داران قابلیت اجرا ندارد، زیرا زمان کافی برای استقرار موکب داران وجود ندارد.

وی گفت: ما این موضوع اعزام موکب داران را از فضای مجازی و کانال‌های غیر رسمی دریافت کردیم. من با سفارت کشورمان در عراق تماس گرفتم که پس از بررسی‌های انجام شده به من اعلام کردند که طبق پیگیری‌ها این موضوع صحت داشته است. در تماس با مسئولین عراقی اعلام کردیم که چرا چنین تصمیم دیر هنگامی را اعلام کرده اید؟

صدور ویزا برای زائرین خارجی شایعه بود

ذوالفقاری درباره اخباری مبنی بر صدور ویزا برای زائرین خارجی اظهار کرد: این اخبار جعلی است دولت عراق اعلام کرده از مرز زمینی زائر نمی‌پذیرد و اگر زائر خارجی بخواهد به عراق برود باید از مرز‌های هوایی برود. امکان تردد از مرز‌های زمینی ایران فراهم نیست.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین در داخل کشور نداریم، گفت: زیارت اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره موافقت دولت عراق برای اعزام ۱۵۰۰ از ایران، گفت: سفیر عراق این موضوع را اعلام کرده است، ولی دولت این کشور موضع رسمی در این زمینه به ما اعلام نکرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟