صادق ضیاییان مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: امروز سامانه بارشی در بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور فعال است و به تدریج از اواخر وقت این روز از کشور خارج می شود‌.

وی افزود: اواخر وقت امشب با ورود سامانه بارشی، بارش های پراکنده ای در غرب و شمال غرب کشور خواهیم داشت.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا سامانه بارشی در برخی مناطق کشور تقویت می شود، بیان کرد: روز شنبه با تقویت سامانه بارشی، بارش کل نیمه غربی و جنوبی کشور را در بر می گیرد.

وی از وقوع بارش های رگباری در برخی استان ها خبر داد و گفت: روز یکشنبه در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هزمزگان، جنوب کرمان، خراسان جنوبی، مرکزی، غرب اصفهان و شرق سمنان بارش های رگباری همراه با رعد و برق خواهیم داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: از شنبه بعدازظهر علاوه بر وزش باد شدید بر گسترش و میزان بارش در کشور افزوده می شود و همواره پیش بینی می شود این وضعیت همراه با کاهش محسوس دما در اغلب مناطق کشور تا روز دوشنبه ادامه دارد.

آسمان تهران ابری است

ضیاییان درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: بنابرنقشه های هواشناسی امروز آسمان تهران نیمه ابری و گاهی با وزش باد روبروست.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پایان از کاهش دمای پایتخت در بازار خبر داد و گفت: طی روزهای شنبه تا سه شنبه از غرب به شرق دمای تهران کاهش می یابد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟