به گزارش رکنا، ساسان اکبری پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان صبح شنبه گفت: تعداد شش قبضه از سلاح های کشف شده بدون هویت و قاچاق بوده لذا به همه شکارچیان توصیه می شود ضمن رعایت مقررات شکار، از هرگونه اقدام شکار بدون اخذ مجوز و خارج از روزهای مشخص شده خوداری کنند.

وی افزود: برای اطلاع عموم مردم شریف گیلان، هرگونه عرضه و خرید و فروش پرندگان به صورت شکار شده و یا زنده گیری شده، قبل از آغاز زمان مشخص شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و بدون پروانه شکار، تخلف زیست محیطی محسوب و قابلیت پیگیری قضایی را دارد.

با شروع فصل مهاجرت پرندگان به تالاب ها و مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان و عدم شروع زمان مقرر صدور پروانه ومجوز شکار ، متاسفانه تعدادی از شکارچیان به صورت غیر مجاز اقدام به شکار پرندگان مهاجر می کنند که با برخورد قاطع ماموران یگان حفاظت محیط زیست مواجه ، اسلحه های آنان توقیف و جهت طی مراحل قانونی تحویل مراجعه قضایی استان شد. این افراد علاوه بر جبران خسارات وارده و اجرای احکام صادره، در سال جاری امکان دریافت پروانه شکار را نیز نخواهند داشت.

همه ساله بیش از صدها هزار پرنده از گونه های مختلف برای زمستان گذرانی به تالاب ها ، آببندان ها و مناطق نوار ساحلی گیلان مهاجرت می کنند که از مهمترین این مناطق تالاب بین المللی انزلی، پارک ملی بوجاق کیاشهر، پناهگاه حیات وحش امیرکلایه لاهیجان ، سلکه صومعه سرا و منطقه حفاظت شده سیاه درویشان است.

قو، مرغابی، چنگر، خوتکا ، گیلار، پلیکان و عروس غاز مهمترین پرندگان مهاجر به مناطق تالابی گیلان هستند. به منظور حفظ و جلوگیری از انقراض گونه پرندگان شکاری، قوی گنگ و فریاد کش، باکلان کوچک، انواع حواصیل، پلیکان، درنا و اردک بلوطی ، زنده گیری و خرید فروش این پرندگان ممنوع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟