به گزارش رکنا، مهرداد فتحی بیرانوند روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: در پی گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله در سطح حوزه استحفاظی، ۲ گروه متخلف زیست محیطی که بر خلاف قوانین شکار و صید اقدام به شکار غیر مجاز حیواناتی مانند گراز، خرگوش و روباه نموده بودند، دستگیر شدند.

وی بیان کرد: از یک گروه از این متخلفان که اقدام به شکار یک راس گراز وحشی نموده بودند ۲ قبضه اسلحه ساچمه زنی و ادوات شکار کشف وضبط شد.

فتحی بیرانوند ادامه داد: در حین گشت و کنترل شبانه در منطقه شکار و صید ممنوع گرین نیز محیط بانان این اداره با یک گروه متخلف زیست محیطی که با استفاده از خودرو لندرور و نورافکن و با استفاده از ۲قبضه اسلحه جنگی ژ ۳ و کلاشینکف اقدام به شکار چهار سرخرگوش و یک قلاده روباه کردند، برخورد کردند.

وی با بیان اینکه پس از تعقیب و گریز و درگیر شدن با متخلفان موفق به کشف و ضبط لاشه های شکار شده و وسایل آنها شدند، اظهار داشت: افراد متخلف که از اهالی منطقه بودند با استفاده از تاریکی شب متواری شده، که با توجه به احراز هویت آنها دستور جلب این متخلفان توسط دستگاه قضایی صادر و پرونده آنها به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر شدند که بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده و در این راستا ۱۱۷ تور ماهیگیری، ۴ دستگاه موتور برق، ۶۳ قلاب و ۸۳۷ قطعه ماهی از متخلفان کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان افزود: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم، تعداد ۴۳ قبضه اسلحه از متخلفان زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد ۳ قبضه آنها سلاح بدون مجوز است.

فتحی بیرانوند عنوان کرد: ۱۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ضرر و زیان در اثر تخلفات زیست محیطی به محیط زیست استان وارد شده که از این میزان ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وصول شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟