به گزارش رکنا، سرهنگ جمال موسوی روز سه شنبه اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر تماس‌های مردمی در خصوص آتش سوزی پسماند کشاورزی در روستای «پاچم دهارون: ماموران پلیس بلافاصله جهت بررسی به محل اعزام شدند.

وی افزود: برابر گزارش ماموران اعزامی به محل حادثه، ۱۶ هکتار از محصولات باقی مانده کشاورزی (پیچر) به علت نامعلومی طعمه آتش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام با بیان اینکه آتش سوزی با تلاش نیروهای امدادی، انتظامی و کمک‌های مردمی مهار شد، تصریح کرد: تحقیقات پلیسی در خصوص علل و عوامل بروز آتش سوزی در دستور کار است.کار است.

** وضعیت خروج مشمولان برای اربعین مشخص شد

جانشین انتظامی استان ایلام گفت: تمامی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه دارای معافیت تحصیلی در سنوات مجاز تحصیلی با شرایط خاص می‌توانند برای ایام اربعین حسینی از کشور خارج شوند.

سرهنگ شهاب عزیززاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: برابر اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا و با توجه به استقبال مشمولان جوان مشتاق زیارت کربلای معلا و همچنین با توجه به ضرورت و اهمیت شرکت حداکثری در پیاده روی اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تصمیماتی برای خروج این دسته از مشمولان اندیشیده شده است.

وی افزود: به منظور تکریم و فراهم کردن رضایت مشمولان عزیز زائر عتبات عالیات، کلیه دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه دارای معافیت تحصیلی در سنوات مجاز تحصیلی به شرط آنکه در بازده زمانی ۷ مهر ماه لغایت ۱۳ آبان ماه درخواست خروج از کشور از طریق سامانه اینترنتی سازمان وظیفه عمومی ثبت کنند بدون اخذ وثیقه و ضمانت بانکی مجوز خروج از کشور برای آنها صادر خواهد شد.

جانشین انتظامی استان ایلام گفت: شرط خروج مشمولان یاد شده ثبت نام در سامانه اینترنتی سازمان وظیفه عمومی و در بازده زمانی مشخص شده است که می‌طلبد این عزیزان حتماً این مورد را مد نظر داشته و پس از تکمیل ثبت نام و داشتن گذرنامه معتبر و زمان دار به مرز مهران مراجعه کنند.

عزیززاده خاطرنشان کرد: استان ایلام و پایانه مرزی مهران امسال نیز همانند سال‌های گذشته و بهتر از آن، با تمهیدات لازم اندیشیده شده، از زائران اباعبدالله الحسین (ع) استقبال و آنان را را با تکریم روانه دیار دوست خواهد کرد.

** ضرورت توجه ویژه به زیرساخت‌های مرز مهران به عنوان امن ترین مرز کشور

رئیس پلیس راه ایلام با بیان اینکه مرز مهران، نزدیکترین و امن ترین پایانه مرزی برای سفر به عتبات عالیات است بر ضرورت توجه ویژه به زیرساخت‌های مرز مهانر آن تاکید کرد.

سرهنگ رضا همتی زاده در جلسه شورای اداری شهرستان مهران اظهار داشت : با توجه به احتمال افزایش ترددها از مرز مهران در ایام اربعین ، بایستی توسعه پارکینگ ها برای وسایل نقلیه شخصی در شهر مهران و اطراف آن در دستور کار قرار گیرد

وی افزود: علاوه بر توسعه پارکینگ ها، بایستی مکان های استراحت برای زائران در پارکینگ برکت از طریق واحدهای خدماتی و امدادرسان پیگیری شود.

رئیس پلیس راه استان ایلام ، رسیدگی به سیستم روشنایی تقاطع های اطراف و تابلو گذاری و نصب علائم در پایانه برکت را جزو ضروریات دانست و گفت: متولیان امر باید تا قبل از شروع سفر زائران نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام کنند.

همتی زاده گفت : امیدواریم با پیگیری و رفع مشکلات و موانع موجود از طریق دستگاههای ذیربط بتوانیم در ایام اربعین حسینی (ع) ترافیک روان و روزهای بدون حادثه ای را پشت سر گذاشته و شاهد تصادفات و تلفات انسانی در این ایام نباشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟