به گزارش رکنا،  منطقه حفاظت شده چهل پا در اندیمشک شب گذشته دچار حریق شد. این منطقه با وسعت 17 هزار و 45 هکتار واقع در شمال و شمال شرق شهرستان اندیمشک و به فاصله ۱۵ کیلومتر از شهر اندیمشک قرار دارد که به کوه تنگوان معروف است.

این منطقه در حدود ۵۰ کیلومتری شمال منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش دز قرار دارد.

منطقه چهل پا طی مصوبه شماره ۳۴۶ شورای عالی محیط زیست (کمیسیون زیر بنائی دولت) مورخ 13 شهریور سال 1390 به‌عنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.

فرماندار اندیمشک در این باره به فارس گفت: آتش سوزی از عصر پنجشنبه آغاز شده بود که ابتدا خاموش شد اما پس از وزش باد در شب گذشته شعله‌های آتش دوباره روشن شد.

پیمان جهانگیری افزود: جلسه مدیریت بحران شب گذشته در فرمانداری برگزار و همه امکانات شهرستان برای خاموش کردن شعله‌های آتش بسیج شد.

وی بیان کرد: بنا بر شواهد به دست آمده تاکنون این آتش سوزی غیرعمدی بوده و هنوز ابعاد خسارت مشخص نیست.

منطقه حفاظت شده چهل پا یکی از زیستگاه‌های مهم بز کوهی در استان خوزستان به شمار می‌آید که به‌دلیل صعب العبور بودن و عدم دسترسی شکارچیان، این گونه توانسته نسل خود را در این منطقه حفظ کنند و با جمعیت مناسب به راحتی در منطقه مشاهده می‌شوند.

هم اکنون نیز آثاری از راه‌های ایجاد شده در دل دیوارهای صخره ای که با استفاده از سیم‌های کابلی ضخیم جهت دسترسی به منطقه ایجاد شده قابل مشاهده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟