به گزارش رکنا،  مسئولان امدادی و خدماتی استان قزوین موفق شدند بامداد روز جمعه آتش سوزی های وسیع در مراتع نقاط مختلف استان را مهار کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین  افزود: حوالی عصر روز پنجشنبه مراتع کوهین، آبیک و بوئین زهرا دچار آتش سوزی شد و نیروهای یگان حفاظت منبع طبیعی با همکاری دستگاه های خدماتی و امدادی برای مهار آن بسیج شدند.

علی اکبر اسداللهی با بیان اینکه مهار آتش سوزی تا ساعت سه بامداد امروز ادامه داشت، گفت: به علت تاریکی هوا برآورد دقیقی از میزان آتش سوزی ها به دست نیامده و نتیجه آن به زودی اعلام می شود.

وی به وسعت و گسترش آتش سوزی تا حوزه استان البرز اشاره کرد و گفت: با اینکه گسترش آتش سوزی ها به روستاهای استان البرز سرایت کرده بود، اما با کمک تیم مدیریت بحران استانداری از روند آن جلوگیری شد.

اسداللهی خاطرنشان کرد: با اقدام به موقع و تلاش مضاعف عوامل امدادی و یگان حقاظت، این آتش سوزی ها خسارات جانی به دنبال نداشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین خاطرنشان کرد: افزایش دمای هوا و وزش بادهای گرم در مراتع دشت قزوین از مهمترین عوامل گسترش آتش در مراتع است که از شهروندان تقاضا داریم نسبت به نکات رعایت نکات ایمنی اهتمام داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟