پیش بینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش رکنا، کیفیت هوای تهران با شاخص 101 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد. میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

همچنین پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می‌دهد در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده‌های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم شده که احتمال می‌رود بین ساعات 13 الی 18 روز جاری افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده شود.

از این رو، با توجه به افزایش موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات بیست و دومین روز از تابستان 98، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد. به تدریج در ساعات پایانی شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط تا صبحگاه روز بعد، طی برخی ساعات روز یکشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده خواهد شد.

هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) بوده که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت. طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود در برخی ساعات بیست و سومین روز از تیر ماه 98 بر غلظت برخی آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق) به طور نسبی افزوده شود که به تبع آن به طور موقت کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟