قالیباف : فقط باید به مشکلات مردم فکر کنیم

به گزارش رکنا ، محمد باقر قالیباف در جلسه بررسی مسائل نظام سلامت کشور که عصر امروز (چهارشنبه ۱۶ مهرماه) با حضور رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، روسای نظام‌های صنفی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها، معاونان وزیر بهداشت که در مجلس پیرامون وضعیت اپیدمی کرونا برگزار شده بود، گفت: یک عقل معاد داریم یک عقل معاش؛ در مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان با عقل معاد کار کردند نه با عقل معاش، آن چیزی که ما را از جنگ اقتصادی و کرونا خارجی می‌کند، وحدت، صمیمیت و پرهیز از اختلاف است. نباید موضوعاتی جز آنچه را مشکل مردم است را به میان آوریم.

ما جز حل مشکلات مردم نباید به چیزی فکر کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نباید به غیر از حل مشکلات مردم به چیزی فکر کنیم، ادامه داد: بازدید ما از بیمارستان امام خمینی (ره)، حداقل کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم، ما در نظارت میدانی، همۀ پروتکل‌ها را رعایت کردیم. فرمانده ستاد کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بیمارستان حاضر بودند و بر رعایت پروتکل‌ها نظارت کردند.

قالیباف تصریح کرد: ۳۰ هزار پرستار ما کرونا گرفتند، این‌ها با عقل معاد کار کردند. برخی از پرستاران از اسفند ماه سال گذشته کارانه نگرفتند و الان در خط مقدم هستند. این روند باید تغییر کند. وقتی سیل کرونا آمد، کادر درمانی ما در مقابل سیل با عقل معاد ایستادند.

وی افزود: سیل کرونا و مشکلات اقتصادی را داریم و باید در مقابل آن بایستیم و از مردم دفاع کنیم. اگر کنار مجاهدان خط مقدم ایستادگی نکنیم از مروت و انسانیت به دور است. عقلانیت این است که حداقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بیمارستان، فرهنگ ایثارگری را دیدم. در بیمارستان امام خمینی (ره) پرستارانی بودند که از معیشت خود چیزی نمی‌گفتند، ولی نگران تجهیزات درمانی بودند. این همان روحیه دفاع مقدس است.

قالیباف با تاکید بر اینکه ساختار را می‌توانند جهت‌دهی کنند، ولی باید ظرفیت‌های مردمی را پای کار بیاوریم. عنوان کرد: هم‌اکنون افزایش تخت‌های بیمارستانی را باید به طور جدی در دستور کار قرار دهیم. از سوی دیگر برخی بیمارستان‌ها مشکلاتی مانند انشعاب آب دارند که برای حل این مشکل هم نیازمند هماهنگی و توجه است.

رسیدگی به بیماران باید در اولویت باشد

وی افزود: کرونا باید اولویت اول دولت، مجلس وقوه قضائیه باشد. اگر همه بار را روی دوش کادر درمان بیندازیم قطعا مشکلات حل نخواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در نظارت دنبال مچ‌گیری نیستیم و باید شبانه روزی برای پیگیری مشکلات مردم کار کنیم. دغدغه همه نمایندگان در تمامی حوزه‌های انتخابیه مسئله کرونا خواهد بود و در همه نظارت‌های میدانی حضور در کنار کادر درمان را در دستور کار خواهیم داشت؛ همه پروتکل‌ها را رعایت خواهیم کرد، ولی این به معنی نرفتن و کار نکردن نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟