رییس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به ترامپ: همه‌گیری کرونا را سیاسی نکنید

به گزارش رکنا، پلوسی اظهار کرد: نباید با ویروس کرونا به صورت سیاسی برخورد کرد، به طوری که چنین وانمود شود که ترامپ بر ویروس غلبه کرده است به خاطر آن که وی سیاست‌های خوبی [برای مقابله با این ویروس] داشته است، درحالی که او [ترامپ] برای آمریکا مخرب و بسیار خطرناک است.

رییس مجلس آمریکا که حامی جو بایدن نماینده دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست افزود: امیدورم این پزشکان باشند که تصمیم گرفتند ترامپ از بیمارستان ترخیص شود، هرچند آنان بعدا گفته‌اند که رییس جمهوری از مراقبت پزشکی خوبی در کاخ سفید برخوردار خواهد بود.

وی به شبکه "ام. اس. ان. بی. سی" آمریکا اعلام کرد، ترامپ ممکن است تا آخر عمر از عوارض ویروس کرونا رنج ببرد.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا اضافه کرد: به نظر می‌رسد شیوه نامه آزمایش تشخیص کرونا در کاخ سفید که در آن بسیاری از دستیاران ترامپ بیمار شده‌اند، ناموفق باشد.

پیام امیدواری ترامپ درباره کرونا

دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه پس از بازگشت از بیمارستان به کاخ سفید، پیام ویدئویی را در صفحه توئیتری خود منتشر کرد و گفت: از کرونا نترسید. شما می‌توانید آن را شکست دهید. ما تجهیزات و داروهای بسیار خوبی داریم. همه آنها اخیرا پیشرفت داشته است.

رییس جمهوری آمریکا در حالی از مردم می‌خواهد که نباید به ویروس اجازه دهند تا بر آنها مسلط شود که تا کنون بیش از ۲۱۰ هزار نفر در آمریکا کشته شده‌اند و بیش از ۷ میلیون نفر هم مبتلا هستند.

شان کانلی سرپرست تیم پزشکی در بیمارستان والتر رید هم روز دوشنبه نتوانست اطمینان دهد که ترامپ مشکل جسمانی ندارد.

ترامپ ۷۴ ساله ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه دوشنبه به وقت واشنگتن (بامداد امروز- سه‌شنبه -) و پس از آن که تیم پزشکی‌اش اعلام کرد وی در ۷۲ ساعت گذشته تب نکرده و میزان اکسیژن در خون وی طبیعی است، بیمارستان نظامی والتر رید را ترک کرد و به کاخ سفید بازگشت.

به گفته کارشناسان بهداشت با وجود ترخیص ترامپ از بیمارستان، مراحل درمان وی همچنان ادامه خواهد داشت زیرا وی در حال دریافت دوز ۵ روزه رمدیسیویر است.

ترامپ یازدهم مهرماه ۱۳۹۹ اعلام کرد که تست‌های تشخیصی انجام گرفته از او و ملانیا همسرش، مثبت است و دوره قرنطینه خود را آغاز می‌کنند وی سپس به دنبال وخامت بیماری به بیمارستان نظامی والتر رید منتقل شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟