2 نماینده مجلس عملکرد 100 روزه همکاران شان را ارزیابی کردند

به گزارش رکنا ، هفتم خردادماه امسال، یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد. مجلسی با اکثریت اصولگرایان که با شعار حل مشکلات معیشتی پا به بهارستان گذاشته بودند، حالا 100 روزگی خود را هم رد کرده است. همان 100 روزی که در ابتدای دولت اول روحانی همه منتظر گشایش در اوضاع کشور و به تعبیری معجزه بودند، حالا چه دستاوردی از سوی نمایندگان مجلس را به خود دیده است؟

نمایندگان دوره یازدهم کار نظارتی خود را با میزبانی از دولتمردان آغاز کردند

 اما کار تقنینی مجلس یازدهم، یکی از پر انتقادترین اقدامات نمایندگان بود. در طول این سه ماه، سه طرح انتخاباتی در یکی از کمیسیون‌ها در حال بررسی است و برخلاف سایر طرح‌ها به سرعت در حال بررسی و تصویب است. این در حالی است که برای حل مشکلات معیشتی مردم تنها اعداد و ارقام طرح‌ها بالا می‌‌رود و خبری از تصویب آنها و حتی در دستور قرار گرفتن‌شان هم نیست. ارسال 200 طرح به هیأت رئیسه مجلس با موضوع اقتصاد و معیشت که از سوی احمدآبادی فراهانی اعلام شد، از اقدامات مجلسی است که 3 ماه از آغاز به کار آن می‌‌گذرد. رکوردی که در این مجلس به ثبت رسیده است، چه اثری در زندگی مردم داشته است؟ آیا رفع مشکلات معیشتی که نمایندگان به دنبال آن بوده‌اند در گرو ارائه این طرح‌ها است؟

 محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و بافق در پاسخ به این سؤال که چرا این مجلس به جای نظارت و تصویب قوانین مربوط به معیشت مردم بیشتر به فکر تغییر قوانین انتخاباتی است، گفت: متأسفانه نمایندگان به جای معیشت به دنبال بحث‌های سیاسی رفته‌اند و الان هم طرح اصلاح قوانین سه انتخابات شوراهای شهر و روستا، مجلس و ریاست جمهوری در کمیسیون شوراها مطرح است. او که خود عضو کمیسیون شوراهای مجلس است در پاسخ به انتقادات چند روز اخیر در مورد اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و بیشتر شدن نظارت‌ها بر داوطلبان تنها به این جمله بسنده کرد که: مجلس هر وقت ضعیف شود، به نفع نظام و مردم نیست.

عدم رضایت نماینده صومعه سرا از دستاورد 100 روزه مجلس

 اما کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا هم عدم رضایت خود از دستاورد 100 روزه مجلس را اعلام کرد. او که چهره اصولگرای مجلس است، گفت: من خودم به عنوان فردی که تجربه حضور چند دوره‌ای در مجلس را دارم از عملکرد این سه ماه مجلس راضی نیستم. او ادامه داد: «دو سه تا کار بیشتر نبوده که انجام شده و به نظرم آنقدر هم مهم نبوده است.» دلخوش در مورد ارائه 200 طرح معیشتی توسط نمایندگان که از سوی هیأت رئیسه مجلس اعلام شده هم گفت: من این را قبول ندارم که این طرح‌ها در راستای حل مشکلات مردم است. اعتقادم این است که طرحی باید در مجلس مطرح شود که برای مردم تأثیرگذار باشد و مردم اثراتش را ببینند. الان می‌‌گویند 200 طرح به هیأت رئیسه رفته، اولاً این طرح‌ها که هنوز در دستور کار قرار نگرفته است. دوماً خودمان را که نباید گول بزنیم. باید با مردم هم صادق باشیم. ما تا الان نتوانستیم موفقیتی به دست بیاوریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

رضوانه رضایی‌پور

آیا این خبر مفید بود؟