تاکید روسای مجالس ایران و پاکستان بر لزوم همکاری در مجامع منطقه ای و بین المللی

به گزارش رکنا ، محمد صادق سنجرانی رییس مجلس سنای پاکستان طی تماس تلفنی روز گذشته با محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفت وگو کرد.

محمدباقر قالیباف در این تماس تلفنی با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور گفت: جمهوری اسلامی پاکستان به عنوان کشور دوست و همسایه، جایگاه ویژه ای نزد جمهوری اسلامی ایران دارد و توسعه روابط دو کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه مراودات پارلمانی میان مجالس دو کشور تاکید کرد و گفت: خوشبختانه گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس یازدهم تشکیل شده که به رایزنی و همکاری دوجانبه و همچنین در مجامع منطقه ای و بین المللی به تحکیم و تقویت ارتباطات میان دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.

قالیباف با تاکید بر مرز مشترک و طولانی دو کشور ایران و پاکستان افزود: همکاری های متنوع مرزی تاثیر ویژه ای در ارتقاء امنیت مرزهای دو کشور خواهد داشت.

ابراز امیدواری قالیباف از همکاری ایران و پاکستان

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اعلام آمادگی در توسعه همکاری های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، تجاری و پارلمانی با ابراز امیدواری نسبت به همکاری دو کشور در مبارزه با بیماری کرونا، بر تبادل تجارب میان بخش‌های بهداشتی و درمانی تاکید کرد.

در ادامه این گفت وگو محمد صادق سنجرانی رییس مجلس سنای پاکستان نیز بر تداوم گفت وگوها و رایزنی های پارلمانی دو کشور تاکید کرد و گفت: وحدت میان کشورهای اسلامی در مجامع بین المللی تاثیرات مهمی در عرصه های جهانی خواهد داشت.

سنجرانی توسعه همه جانبه مراودات از جمله همکاری های مرزی و اقتصادی میان پاکستان و ایران را از اولویت های کشورش خواند.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه و اجرای دستورالعمل های بهداشتی جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با بیماری کرونا قابل توجه و مهم است.

رییس مجلس سنای پاکستان وضعیت شیوع کرونا در پاکستان را نیز رو به کاهش خواند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟