تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور

به گزارش رکنا ، این تذکرات کتبی نمایندگان که در جلسه علنی امروز- یکشنبه - مجلس توسط حسینعلی حاجی دلیگانی قرائت شد به شرح زیر است:

احسان ارکانی به وزیر کار: لزوم رسیدگی به نقض قانون کار و سیاست های سه جانبه گرایی وزارتخانه توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی.

ویس کرمی به وزیر آموزش و پرورش: لزوم اجرای قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی در مورد معلمان حق التدریسی غیرانتفاعی در لرستان.

سید موسی موسوی به وزیر اطلاعات: لزوم جلوگیری از استفاده سیاسی و جناحی از جایگاه وزارت اطلاعات و دخالت در امور سایر وزارتخانه ها در رابطه با حوزه انتخابیه لامرد و مهر.

پرویز اوسطی به وزیر نیرو: لزوم تامین آب شرب مورد نیاز روستاهای منطقه.

پاک مهر نماینده به وزیر بهداشت و درمان: لزوم اجرای فوری جهت ساخت بیمارستان در منطقه.

مجتبی یوسفی به رییس جمهور: دلیل افزایش قیمت فولاد و میل گرد و عدم تامین مواد اولیه شرکت های تولید فولاد چیست؟ به وزیر کشاورزی: لزوم رسیدگی به افزایش بی رویه نهاده های دامی و طیور.

کمال حسین پور به رییس جمهور: علت افزایش نرخ اجاره بهای مسکن چیست؟ چرا دولت این بازار را کنترل نمی کند؟ لزوم چاره اندیشی و برنامه ریزی و ارائه راهکار مناسب در حوزه مبارزه با مواد مخدر، به وزیر کار: لزوم تسریع در احداث و تجهیز درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان، به وزیر نفت: لزوم تسریع در گازرسانی به تمامی روستاهای منطقه، به وزیر راه: تسریع در کنترل بازار مسکن و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن و اجاره، به وزیر بهداشت: تسریع در احداث و تجهیز بیمارستان منطقه، به وزیر آموزش و پرورش: لزوم نوسازی و تجهیز مدارس منطقه، تذکر به وزیر راه.

ابوالفضل ابوترابی به وزیر ورزش و جوانان: علت انعقاد قراردادهای چند میلیون دلاری با مربیان خارجی در شرایط وضعیت فعلی اقتصاد کشور چیست؟ به وزیر کار: لزوم پرداخت یارانه نوزادان تازه متولد شده.

حاجی به رییس جمهور: لزوم جلوگیری از افزایش قیمت مصالح ساختمانی، به وزیر آموزش پرورش: ضرورت بازنگری در میزان فاصله حقوقی پرداختی شاغلین و بازنشستگان آموزش و پروش طبق قانون، به وزیر کار: انتقال سوابق بیمه ای روستاییان از صندوق بیمه روستاییان و عشایر به صندوق بیمه تامین اجتماعی، نظارت بیشتر بر عملکرد سازمان فنی حرفه ای و جلوگیری از رانت ها و سوء استفاده های احتمالی برخی ادارات این سازمان.

جبار کوچکی نژاد و ساداتی نژاد به همراه چند تن از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان.

کوچکی نژاد به وزیر ارتباطات: لزوم اقدام در خصوص اجرای فیبر نوری و بهبود پوشش تلفن همراه در استان گیلان، به وزیر علوم: استفاده از تمامی ظرفیت های استان برای اجرای پروتکل برگزاری کنکور .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟