مشکلات کارگران هفت‌تپه در مجلس بررسی خواهد شد

به گزارش رکنا ، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به سفر سه نماینده مجلس به شوش جهت بررسی مشکلات کارگران هفت‌تپه گفت: مدیر این کارخانه که اهلیت لازم را ندارد موجب برپایی ۱۰۰۰ تجمع این کارگران از سال ۹۴ تاکنون برای دریافت حق و حقوق‌شان شده است.

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه ۱۱ مرداد) با اشاره به سفر سه نماینده مجلس به اهواز و شوش، جهت بررسی مشکلات کارگران کارخانه هفت‌تپه اظهار داشت: سیدنظام‌الدین موسوی، احمد نادری و به اتفاق من صبح امروز پروازی را به اهواز داشته و در حال عزیمت به منطقه شوش هستیم تا مشکلات کارگران کارخانه هفت‌تپه را از نزدیک بررسی کرده و گزارشی از آخرین وضعیت را برای مجلس تهیه کنیم ضمن اینکه قرار است گفت‌وگویی هم با کارگران این کارخانه داشته باشیم.

ماجرای کارخانه هفت‌تپه از کجا شروع شد؟

وی افزود: ماجرای کارخانه هفت‌تپه از جایی شروع می‌شود که برخلاف رویه‌اش که از روز تأسیس وجود داشته و حتی در دوره دفاع مقدس هم تعطیل نشده و تولیدات آن ادامه داشته است، اما از سال ۷۸ که واردات شکر به کشور مجاز می‌شود اولین آسیب را می‌بیند به طوری که این کارخانه و تولیدات آن دچار مشکلات اساسی می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: بعد از این ماجرا موضوع نقل و انتقال غلط و اشتباهی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت رخ داده توانسته هزینه‌های کارخانه هفت‌تپه را از سال ۸۷ به بعد بالا ببرد.

خضریان گفت: اتفاق غلط بعدی در مورد این کارخانه از سال ۹۴ رخ می‌دهد که متأسفانه بحث خصوصی‌سازی این شرکت مطرح می‌شود و همین موضوع موجب آسیب‌های بعدی است.

راهکار‌های برون‌رفت از مشکلات کارخانه هفت تپه

وی درباره راهکار‌های برون‌رفت از مشکلات کارخانه هفت تپه خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد باید درباره نحوه واگذاری این کارخانه تجدید نظر صورت گیرد، زیرا کارخانه‌ای که از سال ۹۴ تا کنون کارگران آن هیچگاه بدون اعتراض حق و حقوق خود را دریافت نکرده اند و هم اکنون هم که سه ماه است حقوق نگرفته‌اند دچار مشکلات اساسی شده است.

وی با انتقاد از کاهش تولیدات این کارخانه گفت: تولیدات کارخانه هفت تپه از سال ۹۴ تا کنون روند نزولی داشته است به طوری که ظرفیت اسمی ۱۰۰ هزارتنی این کارخانه هم اکنون به ۲۸ تن رسیده است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت:‌ مدیری که هم اکنون در رأس کارخانه هفت‌تپه بوده و آن را در روند خصوصی‌سازی و واگذاری در اختیار گرفته است اهلیت لازم را ندارد و باید زمینه تغییر و تعیین تکلیف آن مشخص شود. ضمن اینکه مشکلات به وجود آمده برای حقوق کارگران باید مرتفع شود.

خضریان در پایان گفت:‌ از سال ۹۴ تاکنون هزار تجمع از سوی کارگران کارخانه هفت‌تپه برای دریافت حق و حقوق‌شان صورت گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟