تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به رییس جمهور و وزرای دولت

به گزارش رکنا ، این تذکرات کتبی نمایندگان که در جلسه علنی امروز- یکشنبه - مجلس توسط روح الله متفکر آزاد قرائت شد به شرح زیر است:

محمود عباس زاده مشکینی به وزیر کشور : لزوم تسریع در اصلاح دستورالعمل مربوط به فوق العاده مرزی کارکنان دولت در استان اردبیل.

یعقوب رضازاده به وزیر نیرو: تکمیل سد شهرستان سلماس و افزایش سهمیه کشاورزان از آب سد زولا، به وزیر کشاورزی: تأمین کود شیمیایی و سموم کشاورزی و تعیین قیمت خرید تضمینی برای محصول سیب، به وزیر کشور: افزایش اعتبار عمرانی دهیاری ها و ضرورت جذب دهیارها به صورت قراردادی، به وزیر آموزش و پرورش: اقدام در خصوص جذب نهضتی ها، قراردادی ها و سربازان معلم با بیش از ۱۰ سال خدمت و افزایش اعتبار بازسازی مدارس.

فرهاد بشیری به رییس جمهور: اقدام فوری برای معرفی وزیر صمت.

جعفر قادری به وزیر اقتصاد: تسهیل در فرایند پذیرش شرکت های متقاضی در بورس.

علیرضا سلیمی به وزیر کشاورزی: افزایش قیمت تضمینی گندم با توجه به افزایش قیمت نهاده ها.

رسول فرخی میکال به وزیر کشاورزی:تعیین تکلیف مستثنیات و متصرفات ۵۰ ساله مردم بر منابع طبیعی.

مهدی عسکری به وزیر نیرو: رسیدگی فوری به مشکل کمبود و عدم کیفیت آب شرب در کمال شهر، اشتهارد، فردیس، ماهدشت و مناطقی از کرج.

حسین حاتمی به وزیر کشاورزی: رسیدگی به پایین بودن قیمت دام زنده و ناتوانی عشایر و دامداران در فروش آنها علیرغم بالا بودن قیمت گوشت گرم.

سید محمدرضا میرتاج الدینی، مسعود پزشکیان، احمد علیرضابیگی، محمدحسین فرهنگی، روح الله متفکرآزاد، علیرضا منادی سفیدان به وزیر نیرو: رسیدگی به قطعی مکرر آب شرب محلات تبریز.

سیدسلمان ذاکر به رییس جمهور: به کارگیری مدیران توانمند، کارشناسان و دلسوز در اداره کشور و لزوم افزایش مبلغ یارانه ۴۵ هزار تومانی و متناسب سازی آن با تورم.

مهرداد گودرزوند چگینی به وزیر راه: رسیدگی به زیرساخت ها و راه های روستایی و شهری شهرستان رودبار: به وزیر نیرو: رسیدگی به وضعیت نابسامان مدیریت نیروگاه شهید بهشتی لوشان و نارضایتی عمومی کارکنان و متخصصان بومی.

صدیف بدری به رییس جمهور: نظارت جدی بر افزایش قیمت اقلام ضروری در بازار.

انور حبیب زاده بوکانی به وزیر نفت: گازرسانی به روستاهای محروم شهرستان بوکان با توجه به سردسیری و محروم بودن منطقه.

دشتی اردکانی به رییس جمهور: لزوم اطلاع رسانی در خصوص عقد قرارداد ۲۵ ساله با چین؛ به وزیر اقتصاد: لزوم تعیین تکلیف سپرده گزاران موسسه کاسپین.

سید کاظم موسوی به رییس جمهور: لزوم رسیدگی به افزایش قیمت تساعدی ارز، سکه و ملک.

حبیب الله دهمرده به وزیر اقتصاد: رسیدگی به سلیقه ای عمل کردن برخی از بانک ها.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، احمد محرم زاده، محمد بافری بنابی، مسعود پرشکیان، احمد علیرضابیگی، محمدحسین فرهنگی، روح الله متفکرآزاد، علیرضا منادی سفیدان، جعفر راستی و علی علیزاده به وزیر اقتصاد و وزیر امور خارجه: علت عدم اقدام لازم در خصوص انهدام ۷ هزارتن هندوانه صادراتی در مرز ترکیه که موجب خسارت سنگین به تولید کنندگان و صادرات گردید.

علی بابایی به رییس جمهور: لزوم بررسی به کارگیری بازنشستگان به طور غیر قانونی در فولاد.

احمد نادری به وزیر بهداشت: لزوم افتتاح بیمارستان در پردیس و رفع بلاتکلیفی ساختمان بیمارستانی موجود.

صدیف بدری به وزیر ارتباطات: اجرای همسان سازی حقوق کارگراران مخابرات روستایی.

احمد مرادی به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری:رسیدگی و مرمت آثار باستانی استان هرمزگان.

فرهاد بشیری به وزیر بهداشت: تامین انسولین بیماران دیابتی و نظارت بر توزیع آن.

احمد مرادی به رییس جمهور: لزوم اقدام در خصوص ساماندهی برخی از کالاهای اساسی مورد نیاز مناطق گرمسیر و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت آن ها در بازار، به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به کمبود شدید آی در اکثریت روستاهای هرمزگان و نارضایتی ناشی از نرخ آب مصرفی.

منصور آرامی، ابرهیم رضایی و مالکی به وزیر نیرو: لزوم اقدام درخصوص تامین آب شرب مناطق ساحلی به ویژه در جزایر خلیج فارس.

غلامرضا شریعتی به رییس جمهور: لزوم اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین با توجه به فشار تورم و گرانی.

ذاکر به وزیر فرهنگ: تضعیف شدن صنعت چاپ در استان آذربایجان غربی.

نصرالله پژمانفر به رییس جمهور و وزرای کار، ارتباطات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور: لزوم پرداخت حق بیمه بیکاری توسط سازمان تامین اجتماعی با داشتن ۶ ماه سابقه پرداخت بیمه با توجه به ابطال شرط داشتن اشتغال یک ساله توسط دیوان عدالت اداری، نظارت و رسیدگی بر افزایش قیمت و کاهش حجم بسته های اینترنت، ارائه راهکار جدی در خصوص ممیزی کتاب و مسائل فرهنگی، تسری قانون فوق العاده خاص کارمندان سازمان های پزشکی کشور و انتقال خون به کارمندان دامپزشکی کشور و سازمان زندان ها،لزوم اصلاح لوگوی جدید سازمان ثبت احوال کشور در راستای التزام به سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری، به وزیر علوم و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسیدگی به مسائل دانشگاه فردوسی مشهد و حواشی پیش آمده پیرامون حریم فیزیکی این دانشگاه، لزوم تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتن اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و صدا و سیما و الزام دولت برای تخصص اعتبار در چارچوب لوایح بودجه سنواتی.

عباس گلرو به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس جمهور: لزوم ادغام نهاد کتابخانه ها با وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی،حمایت از تولید کنندگان.

گلرو، سید نظام الدین موسوی،نادری به رییس جمهور: لزوم حمایت دولت از شبکه های برون مرزی صدا و سیما.

زهره الاهیان و ۳۲ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم مشخص کردن نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورو استقراضی از صندوق توسعه ملی در شرایط بحران کرونا و میزان اختصاص این اعتبار به وزارت بهداشت.

مهدی عسگری به وزیر امور خارجه: لزوم تسریع در اتخاذ استراتژی مناسب اقتصادی با توجه به شرایط تحریمی و ضرورت تقویت دیپلماسی اقتصادی با توجه به شرایط جنگ اقتصادی.

مهدی روشنفکر به وزیر کشاورزی: لزوم اقدام و توجه بیشتر به موضوع آتش سوزی جنگل های زاگرس، بویراحمد و دنا.

سید جلیل میرمحمدی میبدی و ۵۳ نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت و کار و وزیر کشور: لزوم مشخص نمودن علل و عاملان دولتی، عمومی و شخصی حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر و اعلام مستمر اقدامات انجام شده به مردم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟