صباغیان: بود و نبود دستگاه‌های نظارتی تفاوتی نمی‌کند

به گزارش رکنا ، نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: بعید می دانم اگر یک یا دو ماه دستگاه‌های نظارتی را حذف کنیم تغییری در بازار اتفاق بیفتد.

محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: احساس می‌کنم سوگندی که برای رعایت آیین نامه داخلی مجلس خورده‌ایم را رعایت نمی‌کنیم. امروز دو وزیر به صحن علنی آمدند و برای هر وزیر عده‌ای ثبت نام کردند طبق آیین نامه داخلی، نمایندگان باید تذکر و اخطار بدهند اما این اتفاق نیفتاد. اگر نسبت به این روند سکوت کنیم تخلفات زیاد می‌شود و فردا روز طرح‌ها و سوالات جابجا می‌شود.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی از نمایندگان خواست که نسبت به اجرای آیین نامه حساس باشند و در صورت عدم اجرای آن از خود واکنش نشان دهند.

تعهدات مان را در سیاست های خارجی انجام دادیم

وی خطاب به دولت و دستگاه دیپلماسی کشور گفت: در زمینه سیاست خارجی هر تعهدی که باید انجام می‌دادیم، دادیم اما کشورهای غربی به تعهدات خود پایبند نبودند. در این جور مواقع دست کم انتظار می‌رود دولت ایران منفعل برخورد نکند. اگر منفعلانانه برخورد کنیم دشمنان بیشتر از ما سوء استفاده می‌کنند.

صباغیان با مطرح کردن این پرسش که «مجلس در رابطه با قطعنامه اخیر آژانس بین المللی چکار کرد؟» گفت: فقط تذکر و بیانیه صادر کردیم مجلس باید قاطع برخورد کند اگر دولت می‌خواهد جلوی حکام غرب بایستند باید وضعیت داخلی را درست کنند. اگر مردم با نارضایتی پشت نظام را خالی کنند کاری از دست ما برنمی‌آید. وضعیت بازار آن قدر افسارگسیخته است که بود و نبود دستگاه‌های نظارتی تفاوتی ندارد بعید می دانم اگر یک یا دو ماه دستگاه‌های نظارتی را حذف کنیم تغییری در بازار اتفاق بیفتد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟