نماینده تهران در مجلس: حریم خصوصی شهروندان نقض می‌شود

به گزارش رکنا ، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا حریم خصوصی شهروندان به صورت گسترده نقض می شود مگر نه این است که ایران از راه های مختلف مورد هجوم دشمن است، ما نیازمند زیرساخت‌هایی هستیم که داده‌های ما در اختیار دشمن قرار نگیرد.

مجتبی رضاخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز – یکشنبه - پس از ارائه گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارداشت: چرا حریم خصوصی شهروندان به صورت گسترده نقض میشود مگر نه این است که ایران از راه‌های مختلف مورد هجوم دشمن است، ما نیازمند زیرساخت‌هایی هستیم که داده‌های ما در اختیار دشمن قرار نگیرد.

وی با اشاره به موارد متعدد انتشار اطلاعات شهروندان افزود: اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام، انتشار اطلاعات صیادان و ماهیگیران که به نام نیروی دریایی ارتش، انتشار نامه های شرکت‌های هواپیمایی هما و ماهان، کاربران رایتل، دانشجویان وزارت علوم، مشتریان بیمه ایران، پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ... نمونه هایی از این موارد است.

وعده ایجاد یک میلیون شغل به کجا رسید؟

رضا خواه ادامه داد: وعده ایجاد یک میلیون شغل به کجا رسید، چرا همچنان قماربازی آنلاین مجاز است چه برنامه ای در این باره دارید؟ اجرای دولت الکتروینک به کجا رسید، چرا اطلاعات ابتدایی بین سازمان ها از جمله دولت و بانک مرکزی تبادل نمی‌شود تا از اختصاص ارز دولتی جلوگیری به عمل آید.

نماینده تهران در مجلس گفت: موضوع قاچاق ترافیک دیتای کشور را چه کسی باید پاسخگو باشد، چرا این امر اتفاق می‌افتد در حالی که مردم پول را به جیب اپراتورها می‌ریزند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟