به گزارش رکنا، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس گفت: با آمدن ترامپ آمریکا از برجام خارج شد و تحریم‌ها ظالمانه علیه ایران تشدید شد. سپاه پاسداران فداکار ایران را گروه تروریستی اعلام کرد و حاج قاسم سلیمانی فرمانده استراتژیک سپاه قدس و شخصیت محبوب تمام انسان‌های آزاده جهان را در کنار ابومهدی المهندس فرمانده ارشد حشد شعبی ترور کرد و با وقاحت تمام اعلام کرد که آنها تروریست هستند.

در ادامه گزارش ایسنا آمده است ، وی افزود: پس از آن فرمانده بعدی سپاه قدس را به ترور تهدید کرد و مجددا تحریم‌های دیگری را علیه ایران وضع کرد. مردم ایران و دلدادگان انقلاب اسلامی در جهان یکپارچه به پا خواستند و فریاد انتقام سر دادند، مجلس هم به تبعیت خواست مردم با طرح سه فوریتی ترامپ، پامپئو و اذنابشان را تروریست و مستوجب پیگیرد قانونی اعلام کرد. مقام معظم رهبری نیز راهبرد مذاکره را تغییر دادند و مذاکره میان ایران و آمریکا را این گونه تبیین کردند که مذاکره با آمریکا منتفی است و در هیچ سطحی مذاکره انجام نمی‌شود و راه مذاکره هم با هیچ کشوری به غیر از آمریکا و اسرائیل بسته نیست.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حال سوال این است آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران است یا حافظ منافع آمریکا و عامل پرگویی ترامپ و تلاش او برای تحقیر ملت ایران؟

قاضی زاده هاشمی ابراز عقیده کرد: آیا بهتر نیست که مجلس دهم برای حسن ختام و عاقبت به خیری که هم شده با یک اقدام مثبت و حرکتی در شأن مجلس برای آلام قلب جریحه دار شده مردم از این پیام تحقیرآمیز آقای ظریف که مورد استقبال معاندین در سراسر جهان قرار گرفت و برای احترام به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حمایت از راهبرد مقام معظم رهبری در حوزه مذاکره ضمن برخورد شدید با ایشان از قوه قضاییه بخواهیم طبق قانون مواخذه شوند و حتی اخراج وی از وزارت امور خارجه فراهم شود؟

وی با متهم کردن ظریف گفت: ظاهرا ایشان به دورهمی با آمریکایی‌های جنایتکار و تروریست علاقه‌مند هستند. قلب ملت ایران و مستضعفین جهان جریحه‌دار است؛ باید کاری کرد.

گفتنی است ، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در گفت‌وگو با نشریه اشپیگل در پاسخ به این پرسش که «آیا شما بعد از قتل سردار سلیمانی توسط ایالات متحده، امکان مذاکره با ایالات متحده را منتفی می‌دانید؟» گفته بود: خیر. من هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم که افراد رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیات را بپذیرند. برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی در کاخ سفید حضور دارد. آن چه که اهمیت دارد، چگونگی رفتار آنها است. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره بر گردد. ما هنوز در میز مذاکره باقی مانده‌ایم. آنها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. ایالات متحده، آسیب بزرگی به مردم ایران وارد کرده است. روزی خواهد رسید که آنها باید این آسیب را جبران کنند. ما شکیبایی زیادی داریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟