به گزارش گروه اجتماعی رکنا ، تقی کبیری در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کاهش سرانه لبنیات در کشور،گفت:یکی از دلایل اساسی کاهش سرانه لبنیات در کشور گرانی کالا است بنابراین نرخ لبنیات می بایست همواره مورد حمایت دولت باشد تا تولید کننده ومصرف کننده در حوزه لبنیات متضرر نشوند.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم ورود دولت و کارگزاران در حوزه تنظیم بازار لبنیات هزینه های مضاعفی برای ما بویژه در حوزه سلامت در بردارد تصریح کرد: نیازهای جسمانی حوزه های مختلف سنی به مصرف لبنیات وابسته است .
دولت با حمایت ویژه و تزریق یارانه نرخ لبنیات را مدیریت کند
وی ادامه داد: دولت با حمایت ویژه وتزریق یارانه نرخ لبنیات را مدیریت کند و بنده اعتقاد دارم برای افزایش سرانه سلامت جامعه، لبنیات را رایگان در اختیار مدارس قرار بدهد.
کبیری افزود: بخشی از دانش آموزان در کشور توان خرید لبنیات را ندارند بنابراین بطور یقین با این شرایط برخی از افراد از مصرف لبنیات در کشور محروم می شوند.
کمبود لبنیات عاملی برای شیوع بیماری های استخوانی تلقی می شود
وی تصریح کرد: کمبود لبنیات عاملی برای شیوع بیماری های استخوانی تلقی می شود بنابراین دولت می بایست با ابزارهای حمایتی اجازه ندهد، سرانه لبنیات برای عاملی همچون عدم توان خرید مردم کاهش یابد.
کاهش مصرف لبنیات تبعات منفی در حوزه سلامت دارد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه نباید نگاه لوکس و تجاری به برخی از کالاها از جمله شیر و لبنیات داشت یادآورشد : شیر و لبنیات نقشی چشمگیری در افزایش سرانه سلامت جامعه دارند بنابراین کاهش مصرف لبنیات تبعات منفی در حوزه سلامت در بر خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟