ابتلا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کادر درمانی لرستان به کرونا

دکتر صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد افزود: در حال حاضر هزار و ۱۳ نفر به علت ابتلا به کرونا ویروس در بیمارستانهای استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه در پیک سوم که آبان ماه رخ داد تعداد بیماران بستری به هزار و ۵۰ نفر رسید و احتمال می‌رود به این تعداد تا چند روز آینده برسیم، عنوان کرد: ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی در استان هزار و ۷۰۰ تخت است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: درحال حاضر از مجموع ۱۲۸ تخت ویژه استان ۱۰۷ مورد پر است و ۲۱ تخت ویژه خالی داریم.

آزادبخت عنوان کرد: تاکنون مجبور نشدیم بیماران را در راهرو بیمارستان بستری کنیم و در صورت نیاز تعداد بیمارستان‌های مختص بیماران کرونایی را افزایش خواهیم داد.

وی گفت: در خرم‌آباد بیمارستان‌های شهید رحیمی و شهدای عشایر، در بروجرد آیت‌الله بروجردی، در الیگودرز شهید ولیان و در سایر شهرستان‌های استان یک بیمارستان را برای رسیدگی به بیماران کرونایی تجهیز کرده‌ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: متاسفانه از ابتدای شروع کرونا تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کادر درمانی (پزشک و پرستار) به کرونا مبتلا شدند.

آزادبخت بیان کرد: با توجه به ورودی و خروجی بیماران، پیش‌بینی می‌شود ظرف چند روز آینده کل تخت‌های بیمارستانی در استان که برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده پر شود و با این اوصاف مجبور شویم برای هر شهرستانی یک بیمارستان دیگر تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه در پیک چهارم کرونا ویروس تعداد مرگ و میر افزایش خواهد داشت، گفت: ریسک سرایت ویروس جهش یافته بالاست و مهمترین عامل برای سرایت تجمعات و نزدن ماسک است که به شهروندان لرستانی توصیه می‌شود از تجمع بیش از چند نفر پرهیز کرده و هنگامی که از منزل خارج می‌شوند حتما ماسک استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟