رسانه‌ ها سدی در مقابل موج چهارم کرونا

به گزارش خبرنگار رکنا از خرم آباد، رضا نیازی در دیدار با سرپرستان و سردبیران رسانه‌های برخط لرستان اظهار داشت: باید تلاش کنیم با ایجاد یک موج رسانه‌ای و افزایش سطح آگاهی عمومی در جامعه، سدی در مقابل موج چهارم بیماری کرونا ایجاد کنیم.

وی ضمن تشکر از عملکرد موفق رسانه‌های استان در زمینه اطلاع‌رسانی درست محدودیت‌ها، پروتکل‌ها و افزایش آگاهی عمومی در سطح جامعه، تصریح کرد: علی‌رغم تمامی تلاش‌های صورت گرفته در طی بیش از یک سال گذشته، متأسفانه امروز با ساده‌انگاری‌های صورت گرفته، شاهد اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا در کل کشور هستیم و بنا بر اعلام ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، این موضوع در دو هفته آینده به خطرناک‌ترین مرحله‌ خود خواهد رسید.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: در این مرحله، نقش رسانه‌های محلی و برخط استان، بسیار پررنگ خواهد بود تا انشاالله با اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع، زمینه عبور از این گردنه‌ خطرناک را نیز فراهم آوریم.

نیازی تأکید کرد: ایجاد موج رسانه‌ای در مقابل موج چهارم کرونا، می‌تواند ضمن بالابردن اطلاعات و آگاهی جامعه در راستای رعایت دقیق پروتکل‌ها و محدودیت‌ها، شرایط را به‌گونه‌ای شکل دهد که فضای مجازی و حقیقی استان به سمت بهبود شرایط و عبور از موج چهارم شیوع ویروس کرونا حرکت کند.

وی اضافه کرد: با توجه به شعار سال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) رسانه‌های محلی و برخط استان باید تلاش کنند موانع موجود بر سر راه مقابله با ویروس کرونا را رفع کنند.

در ادامه این دیدار مسوول امور مطبوعات و رسانه های لرستان نیز گفت: قطعا فرهنگ سازی اصلی ترین راه علاج مبارزه با کروناست.

احمد کاظمی با بیان اینکه با توجه به مشکلات معیشتی مردم نمی شود رفتار و برخورد قهری انجام شود افزود: رسانه ها با آگاه سازی و فرهنگ سازی می توانند در موج چهارم نیز چون گذشته در جبهه فرهنگی موثر باشند.

وی اظهار داشت: خبرنگاران لرستانی از روز اول شیوع ویروس کرونا بدون یک روز تعطیلی در جبهه اطلاع رسانی حضور داشته و بدون چشم داشتی در کنار مردم برای آگاهی بخشی به جامعه هستند.

آیا این خبر مفید بود؟