تولید سالانه ٨٠ هزار تن مرغ در لرستان

اسفندیار حسنی مقدم در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد، افزود: لرستان با یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، حدود ۲.۲ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده و تولید سه درصد تولید گوشت مرغ کشور در لرستان، این اعداد به معنای این است که در لرستان مازاد تولید گوشت مرغ داریم.

وی تصریح کرد: در دو هفته پایانی سال گذشته به طور متوسط در هر شبانه روز حدود ۲۸۰ تن مرغ  کشتار شده است این در حالی است که نیاز روزانه استان با سرانه مصرف ٣٠ کیلو گرم برای هر نفر در سال، بین ١٢٠ تا ١٤٠ تن در روز است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به میزان کشتار مرغ در فرودین ماه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: در نیمه اول فروردین ماه غیر از ایام تعطیل در هر شبانه ‌روز مازاد بر مصرف نیاز استان مرغ کشتار شده و حتی در شب منتهی به ١٣ نوروز که روز تعطیلی بود ما کشتارگاه‌ها را موظف به کشتار کردیم و بیشتر از ۱۳۰ تن مرغ کشتار شد.

وی عنوان کرد: همه عوامل ستاد تنظیم بازار در تلاش هستند که مشکلات توزیع مرغ حل شود چرا که در تولید گوشت مرغ هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان  تعیین شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟