لرستان همچنان چشم انتظار داروخانه هلال‌احمر

محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد، اظهار داشت: با توجه به محرومیت استان و بروز حوادث طبیعی در این استان احداث داروخانه هلال‌احمر نیاز مبرم لرستان بوده که عملیاتی شدن آن نیازمند هماهنگی‌های لازم درون استانی است که امیدواریم با پیگیری استاندار لرستان و طبق مصوبه ماده ۲۰ کمیسیون دانشگاه علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ افتتاح شود.

وی تصریح کرد: فقط دو استان از کشور فاقد داروخانه هلال‌احمر هستند که لرستان یکی از آن‌هاست و این اصلاً زیبنده این استان و کشور ما نیست و استاندار لرستان باید هماهنگی‌های لازم درون استانی را به ثمر برساند.

نصیری با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های سازمان داوطلبان هلال‌احمر پرداخت هزینه‌های دارو و درمان به اقشار نیازمند است، خاطرنشان کرد: در راستای این مهم سال گذشته بودجه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان جهت تأمین داروی نیازمندان و افراد کم‌بضاعت اختصاص پیدا کرد و امسال نیز به همت نمایندگان و کمیسیون نمایندگان مجلس این مبلغ به ۳۰۰ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور ادامه داد: امیدواریم علاوه بر تأمین داروی اقشار کم‌بضاعت بتوانیم در عرصه توان‌بخشی و داروهای داروخانه‌های هلال‌احمر خدمات مثمر ثمری برای بیماران برداریم.

وی با بیان اینکه خدمات داروخانه هلال‌احمر مبتنی بر تأمین دارو برای افراد نیازمند، بیماران خاص و مرتبط با حوزه مددکاری و حمایتی است، تأکید کرد: با نگاه توسعه محور در نقاط محروم کشور تأسیس داروخانه هلال‌احمر در لرستان امری ضروری است و هماهنگی‌های لازم درون استانی زودتر عملیاتی شود و تا شاهد توسعه خدمات سلامت و تأمین دارو برای نیازمندان و بیماران خاص باشیم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور ادامه در خصوص توسعه مراکز توان‌بخشی، افزود: در حال حاضر مراکز توان‌بخشی در مرکز استان وجود دارد و امیدواریم با افتتاح داروخانه هلال‌احمر در لرستان شاهد افزایش مراکز توان‌بخشی در شعب شهرستان‌ها نیز باشیم.

نصیری بیان کرد: سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور پیوسته نگاه توسعه محور و گسترش خدمات برای اقشار محروم را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟