یک هزار و ۴۲۱ نفر داوطلب انتخابات شوراهای شهری در لرستان

به گزارش خبرنگار رکنا در خرم آباد، سید موسی خادمی در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد: از بین این افراد ۲۹۴ نفر بعنوان اعضای اصلی و علی البدل شوراهای اسلامی شهرهای استان انتخاب می شوند.

وی اظهار داشت: در این راستا ۲۹۴ کرسی شورای شهر در ۳۳ حوزه شهری لرستان وجود دارد و تاکنون یکهزار و ۴۲۱ داوطلب انتخابات شورای اسلامی استان ثبت نام کردند در حالیکه در دوره قبلی یکهزار و ۲۷۳ نفر داوطلب شده بودند.

خادمی افزود: این آمار بیانگر این است که مردم منتظر برگزاری این انتخابات هستند.

وی بیان کرد: فضای انتخابات لرستان انگیزه و امید مردم را به خوبی نمایش می دهد و بیانگر مشارکت بالای مردم استان در امر انتخابات است.

استاندار لرستان بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نظام مردم مردم سالاری جمهوری است و کلمه جمهوری مبتنی بر نظر مردم و مردم سالاری است و مکانیسم حاکمیت مردم از طریق انتخابات است.

وی  با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات  اظهار داشت: با توجه به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم سالاری را به رسمیت می شناسد انواع انتخابات  در قانون اساسی دیده شده است و انواع نهادهای انتخاباتی نیز در کشور وجود دارد.

خادمی ادامه داد: انتظار می رود که انتخابات پرشور، با مشارکت بالا و سلامت کامل در کشور برگزار شود و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری در همین چند روز اخیر اصل مشارکت بسیار مهم است.

استاندار لرستان گفت: مشارکت مردم در انتخابات بیانگر این است که مردم بر سالار بودن و حاکمیت خود باور دارند و در پای صندوق های رای این موضوع را اعلام می کنند و نشانگر این است که به نظام علاقمند هستند.

وی با بیان اینکه مسولان نیز باید این موضوع را تسهیل گری کنند گفت: تمهیدات خوبی در خصوص برگزاری انتخابات اندیشیده شده است  و مردم برای مشارکت مشکلی ندارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟