بهره برداری از پیست بین‌ المللی اسکی الیگودرز

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در مراسم افتتاح این طرح در گفتگو با خبرنگار رکنا گفت: احداث پیست اسکی بهمن ۹۷ از محل اعتبارات ملی و استانی آغاز شد.

حشمت الله امان الهی افزود: مساحت کل سایت ۵۰ هزار مترمربع می باشد که اقداماتی نظیر اجرای دستگاه تله اسکی به طول ۷۰۰ متر، تسطیح باند، احداث جاده دسترسی به طول حدود ۶۵۰ متر، اجرای پارکینگ و شبکه برق رسانی پیست انجام شده است.

وی با اشاره به هزینه کرد پنج میلیارد تومان برای بهره برداری مرحله اول پیست اسکی الیگودرز تصریح کرد: دستگاه برفکوب این سایت نیز خریداری و تکمیل ساختمان مدرسه اسکی شامل فضاهای آموزشی، خدماتی و رفاهی انجام  شده است.

وی گفت: ایجاد امکانات رفاهی و احداث پد بالگرد درحال انجام است و مرحله دوم طرح شامل امکانات رفاهی، مدرسه اسکی و حصار کشی پنج میلیارد تومان نیاز دارد.

اسد عبداللهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان نیز گفت: این پیست یکی از طرح های مهم کشور از نظر گردشگری و ورزش های زمستانی است.

وی افزود: با فعال شدن و آغاز مراحل دیگر این طرح،  زیرساخت های اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای اهالی روستای فرسش و منطقه الیگودرز انجام خواهد شد.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز از مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و استاندار لرستان به دلیل تخصیص اعتبارات این پروژه گفت: پروژه های دیگری باید امکان سنجی و تعریف شود که مکمل این طرح تفریحی و گردشگری باشد.

گفتنی است روستای فرسش با آب و هوای سرد و برفی در ۴۵ کیلومتری شهرستان الیگودرز قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟