فعالیت های منابع طبیعی در حوزه آبخیزداری قابل قبول است

به گزارش خبرنگار رکنا در خرم آباد حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در مراسم روز درختکاری افزود: زندگی انسان ها به درخت و درختکاری گره خورده است، چرا که درختان در حیات و نفس کشیدن انسان ها نقش بسزایی دارند.

وی به سوره الرحمان آیه "و النجم و الشجر یسجدان" و اهمیت درختان اشاره کرد و تصریح کرد: درختان نیز مانند سایر موجودات دیگر تسبیح و سجده خداوند را بجا می آورند؛بایستی از درختان صیانت شود چرا که در روایات به حفاظت از درخت و درختکاری سفارشات زیادی شده است.

شاهرخی در ادامه به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) که هر کس درختی بکارد خداوند در بهشت درختی برای او می کارد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: درختکاری جزء کارهای نیکوست و تاثیر درختان، جنگل و مراتع بر هیچکس پوشیده نیست پس بر همه لازم است که به رغم وظیفه دینی و شرعی خود، از این منابع خدادادی حفاظت و حراست کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر خرم آباد در پایان به اعتباری که توسط مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی به استان ها داده شده تا در حوزه های آبخیزداری فعالیت کنند را، مهم برشمرد و افزود: فعالیت ها و کارهای انجام شده اداره کل منابع طبیعی در حوزه آبخیزداری در سطح استان لرستان بسیار مثبت و مطلوب بوده اما بایستی باز به سرعت و دقت بیشتری این گونه عملیات ها را توسعه دهند.

در این مراسم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و ارائه گزارش کاملی از کارها و فعالیت های انجام شده گفت: در هفته منابع طبیعی ۴۵ پروژه آبخیزداری با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ و ۹۹ در ۵۳ حوزه آبخیز بیش از ۳۰۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام گرفته است خاطرنشان کرد: اجرای این سطح وسیع عملیات آبخیزداری، انقلابی بود که به واسطه زحمات همه همکاران به وقوع پیوست.

 وی به تولید بیش از ۲ میلیون اصله نهال در ۷ نهالستان، توسعه باغات در اراضی شیبدار، کاشت گیاهان دارویی، توسعه جنگل کاری و... گریزی زد و افزود: هدف از انجام این کارها اشتغال زایی و تولید بوده است که امیدواریم بتوانیم در راستای پیشبرد اهداف سازمانی بیش از پیش، پیشگام باشیم.

گفتنی است مراسم روز درختکاری با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، معاونین استاندار لرستان، مدیران کل دستگاه های اجرایی، انجمن های مردم نهاد، اصحاب خبر و رسانه و سایر مردم خرم آباد با عطرافشانی و تجدید میثاق با ۳ شهید گمنام دانشگاه لرستان برگزار شد.

لرستان_خرم آباد، پیام عالیخانی چگنی

آیا این خبر مفید بود؟