آزادسازی سراب «زَز»/ شناسایی متخلفان در "کهمان" و "هنام"

به گزارش خبرنگار رکنا در لرستان، یونس آزاد پور دادستان سلسله در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه تمامی حریم رودخانه‌ها و منابع ملی جز انفال عمومی هستند، افزود: با کسانی که اقدام به دست درازی و تصرف منابع ملی و حرائم  آب، راه و منابع ملی کنند بر اساس قانون، دستگاه قضا بدون هیچ‌گونه مماشاتی با قاطعیت و شدت با متخلفین برخورد خواهد کرد.

هشدار جدی دادستان به متصرفان

وی عنوان کرد: با توجه به آزادسازی تصرفات سراب «زَز» اگر افرادی مبادرت به تکرار جرم با غرس درخت یا هر نوع ساخت و ساز و فنس کشی کنند مجرم شناخته شده و بر اساس تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب، دستگاه قضا پس از تشکیل پرونده وفق موازین قانونی با آنها برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

۲هکتار از سراب «زَز» آزاد سازی شد

ذبیح جودکی مدیر اداره منابع آب شهرستان سلسله نیز در این رابطه گفت: پس از شناسایی متصرفین حریم سراب «زَز» که یکی از مناطق گردشگری شهرستان و استان است پس از اخذ دستور از مقام قضائی تمامی حریم سراب فوق آزادسازی شد.

شناسایی متخلفان به حریم و بستر رودخانه «کهمان» و منطقه «هنام»

وی افزود: متخلفین به حریم و بستر رودخانه «کهمان» و منطقه «هنام» نیز شناسایی شده‌اند و پس از طی مراحل قانونی اقدام به رفع تصرف در حریم این رودخانه‌ها نیز خواهد شد.

مدیر اداره منابع آب شهرستان سلسله بیان کرد: اداره منابع آب با اکیپ گشت، بازرسی، بازدید میدانی و شبانه روزی از منابع آب در سطح شهرستان و همچنین شناسایی هرگونه تخلفی شامل از حفر چاه غیرمجاز، اضافه برداشت چاه مجاز، برداشت غیرمجاز از مصالح رودخانه‌ای و معادن شن و ماسه، موتور تلمبه غیر مجاز، ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها و سایر تخلفات آبی، اقدام به معرفی متخلفان به دستگاه قضائی می‌کند و با متخلفین بر اساس قانون توزیع عادلانه آب برخورد خواهد شد.

بنا بر این گزارش، افرادی خودسرانه و غیر قانونی اقدام به تصرف اراضی ملی حریم قانونی سراب «زز» از طریق فنس کشی و غرس درخت و ساخت دیوار در حریم سراب کرده بودند.

سراب «زز» که یکی از سراب‌های اصلی و مناطق گردشگری شهرستان سلسله است و در این راستا پس از اخذ دستور از مقام قضائی در مورخ ۹۹.۱۲.۰۶ با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلسله و با همکاری نیروی انتظامی، اداره منابع آب و دعوت دادستانی شهرستان از جهاد کشاورزی پس از حضور میدانی در محل، حدود دو هکتار از حریم قانونی سرچشمه این سراب آزادسازی شد.

لرستان_مهرناز خلفی

 

آیا این خبر مفید بود؟