اشتغال پذیری ۴۷درصد فارق التحصیلان دانشگاه لرستان

خسرو عزیزی در پاسخ به سوال خبرنگار رکنا در نشست خبری مجازی، با بیان این مطلب که دانشجو باید برای کسب مهارت دغدغه خاطر داشته باشد افزود: تنها راه برون رفت از بیکاری دانشجویان فارق التحصیل، کسب مهارت است.

وی با بیان اینکه دولت توان جذب همه دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه ها را ندارد اظهار داشت: دانشجویان با کسب مهارت می توانند علاوه بر اینکه برای خود ایجاد اشتغال کنند، زمینه اشتغال افراد دیگری را نیز فراهم سازند.

وی تصریح کرد: دانشگاه نسل سوم، دانشگاهی است که دانشجو را به طرف کارآفرینی سوق دهد.

رییس دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا، با تاکیدات وزارت علوم و مدیران دانشگاه، نظارت جدی بر اجرایی شدن دقیق دروس عملی، برای کسب مهارت مطلوب دانشجویان وجود داشت عنوان کرد: ارتباط در کسب تخصص بصورت عملی می تواند به توانمندسازی دانشجو برای کارآفرینی کمک شایانی کند.

عزیزی گفت: ایجاد مرکز نوآوری، ایجاد مرکز کارآفرینی و برگزاری دروس مازاد در سرفصل رشته تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه لرستان می تواند برای کمک به کسب مهارت دانشجویان مفید باشد.

وی با بیان اینکه ماموریت گرا شدن هیات علمی می تواند در تخصص دانشجو موثر باشد افزود: در دانشگاه لرستان موضوعات پایان نامه دانشجویان را در راستای رفع چالش های موجود انتخاب می کنیم و همین امر باعث می شود تا با حل چالش ها، به بحث اشتغال کمک شود.

رییس دانشگاه لرستان در پایان با بیان این مطلب که سیاست ها و برنامه های دانشگاه لرستان ایجاد بستر برای تبدیل ایده ها به فناوری و تبدیل فناوری به دانش بنیان و تجاری سازی است عنوان کرد: اگر این سیاست ها و برنامه ها انجام شود دانشجو پس از فارق التحصیلی به دنبال استخدام در ادارات نیست و علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار برای خود می تواند کارآفرینی کند.

لرستان / خرم آباد، امین پارسا

 

آیا این خبر مفید بود؟