دستگیری قاچاقچی چوب در ملایر

به گزارش رکنا، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملایر گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ملایر با همکاری مأموران مبارزه با جرایم اقتصادی مستقر در ایست و بازرسی حرم آباد شهرستان ملایر حین کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان به یک دستگاه کامیون با بار چوب مشکوک و آن را متوقف کردند.

ده پهلوان قاچاق چوب را حراج سرمایه ملی دانست و اظهار کرد: طی سال‌های اخیر در کنار معضلاتی چون تغییر اقلیم و خشکسالی قاچاق چوب توسط سود جویان به یک معضل تبدیل و دامن‌گیر درختان جنگل‌ها و مراتع کشور شده و سرمایه‌های ملی کشور را نشانه گرفته است در حالی که این سرمایه‌ها متعلق به نسل‌های آینده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملایر نگاه ویژه‌ای به مبارزه با قاچاق چوب در این شهرستان دارد و بر همین اساس مقصدهای حمل چوب مانند کارخانجات چوب بری، کارگاه‌ها و همچنین انبارهای سطح شهرستان به صورت مستمر توسط مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی مورد بازدید قرار می‌گیرد.

کشف و ضبط 13 تن چوب جنگلی و زغال در شهرستان ملایر

وی با اشاره به معرفی متهم قاچاق چوب به مراجع قضائی، افزود: در بازرسی به عمل آمده از این کامیون، ۱۰ تن چوب جنگلی قاچاق و بدون مجوز به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال شناسایی و توقیف شد و مقدار ۳ تن زغال چوب غیر مجاز نیز توسط مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی حین گشت و مراقبت کشف و ضبط شد.

ده پهلوان بیان کرد: برخورد قاطعانه مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی ملایر با ورود انواع کالای قاچاق و غیر مجاز از جمله چوب‌های جنگلی به عنوان یکی از منابع ارزشمند و ثروت ملی کشور در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: برخی افراد به دلیل ناآگاهی در خصوص قوانین حمل چوب، درختان باغی را قطع و بدون اخذ مجوز اقدام به حمل این چوب‌ها به مناطق دیگر برای فروش می‌کنند که در صورت مشاهده تخلف، طبق ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع با حمل چوب بدون مجوز برخورد قانونی و توقیف خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟