هشدار دادستان خرم آباد به مخلان نظم و امنیت عمومی

به گزارش رکنا، سعید رازانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان لرستان به سوالات برخی خبرنگاران در خصوص برخورد با تیراندازی‌های صورت گرفته در سطح شهرها، اظهار داشت: در بحث تیراندازی‌های جلسات متعددی با دستگاه‌های انتظامی و امنیتی داشتیم و تاکید کردیم در وهله اول باندها و افرادی که خرید و فروش سلاح انجام می‌دهند شناسایی شوند که برای این افراد احکام حبس 10 سال به بالا در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: در صورت بروز تیراندازی‌ها پس از شناسایی، شدیدترین برخورد با افراد خاطی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال برای یک فردی که در یک عروسی تیراندازی کرده و فیلم آن در فضای مجازی پخش شده بود حکم 13 سال حبس صادر شد.

دادستان خرم‌آباد گفت: با دادگاه‌ها هماهنگ کردیم برای افرادی که تیراندازی می‌کنند علاوه بر حبس حکم تبعید هم در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: مشکل ما در بحث تیراندازی‌ها شناسایی افراد است، که به نیروی انتظامی تاکید کردیم این افراد باید سریعا شناسایی و دستگیر شوند.

رازانی در مورد وقوع قتل‌ها نیز عنوان کرد: از اصحاب رسانه انتظار داریم دلایل وقوع این نوع حوادث را واکاوی کنند.

وی دلیل تعدادی از قتل‌های امسال در سطح استان را مسائل جزئی و بعضا اختلافات حوزه کشاورزی دانست و گفت: در بسیاری از موارد بر سر مسائل جزئی درگیری منجر به قتل شده است.

دادستان خرم‌آباد گفت: در بسیاری از پرونده‌های قتل اگر اندکی گذشت و صبر وجود داشته باشد شاهد حوادث نخواهیم بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟