معاون قوه قضاییه:‌ با مدیران تضییع کننده حقوق بیت‌المال برخورد شود

به گزارش رکنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، ذبیح الله خداییان در همایش مشترک سراسری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان امور اراضی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: مدیریت زمین در بخش‌های مختلف کشور با اجرای طرح کاداستری محقق می‌شود و بارها بر اجرای طرح کاداستر در کشور و بخصوص کاداستر اراضی تاکید کرده ایم.

وی ادامه داد: با اجرای طرح کاداستر امور شفاف خواهد شد و دولت نیز بر اساس اطلاعات به راحتی می‌تواند تصمیمات را اتخاذ کند.

خداییان با بیان اینکه بخش مهم کاداستر کشور امور اراضی زراعی است، اظهار داشت: ١۶ میلیون و ۵٠٠ هکتار اراضی کشاورزی در کشور داریم و متاسفانه اسنادی که در اختیار کشاورزان است به صورت دفترچه‌ای یا نسخ‌های زراعی است که در این اسناد حدود اراضی مردم و مساحت آن مشخص نیست.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: مشخص نبودن حدود اراضی کشاورزی و باغی باعث اختلاف میان کشاورزان می‌شود.

خداییان با بیان اینکه با سازماندهی زمین و مسکن در بخش کشاورزی و اسناد قطعی مالکیت شاهد افزایش ارزش زمین آن‌ها خواهیم بود، افزود: اقدامات خوبی در سازمان امور اراضی کشاورزی انجام شده است، اما هر دو سازمان باید به کارها و اقدامات خود سرعت بیشتری ببخشند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: زمانی که اعتباراتی به سازمانی در شهرستان‌ها اختصاص پیدا کرده است، اما مدیران آن دستگاه عملکرد بهینه و درستی نداشتند، باید پرونده تشکیل شود.

وی افزود: بازرسی سازمان‌های ثبت اسناد و املاک و سازمان امور اراضی همچنین سازمان بازرسی کل کشور و دادستان‌های شهرستان‌ها باید با مدیرانی که با کوتاهی چه به صورت عمد و چه غیرعمد باعث تضییع حقوق بیت المال شده اند برخورد کنند و پرونده‌هایی در این باره تشکیل شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با قدردانی از وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور اراضی و سازمان جنگل‌ها که اقدامات خوبی در این زمینه داشته اند، گفت: متاسفانه برخی از مدیران عزم جدی برای اجرای قوانین ندارند در حالی که قانون بسیار شفاف است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟