رانت و فساد حوزه واردات قابل اغماض نیست

به گزارش رکنا ، "دادخدا سالاری" در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی بزرگ استان در نشست تخصصی بررسی راهکار‌های قضایی برای حل مشکلات موجود در مسیر تولید و صنعت استان افزود: در استان کرمان ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تامین قطعات و تکنولوژی‌های مورد نیاز صنایع وجود دارد و بر مبنای وجود چنین ظرفیت‌هایی باید از واردات کالا‌ها و تکنولوژی‌هایی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه دادستان کرمان به عنوان مدعی العموم به موضوع رصد مافیای احتمالی در حوزه اقتصاد و صنعت ورود می‌کند، تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه اقدامات خلاف منافع اجتماعی و مصالح عمومی در شرایط اقتصادی حساس کنونی، برخورد قضایی لازم و قانونی با مسببان آن انجام خواهد شد.

دستگاه قضایی حامی فعالیت‌های قانونی اقتصادی

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به رویکرد تحولی قوه قضاییه و تاکید بر حمایت جدی از تولید و صنعت، اظهار کرد: دستگاه قضایی به عنوان حامی فعالیت‌های قانونی اقتصادی، در چارچوب مقررات نشست‌های تخصصی را با مدیران واحد‌های اقتصادی استان برگزار می‌کند و برمبنای همفکری و تعامل در مسیر حمایت از تولید گام بر می‌دارد.

سالاری ادامه داد: تمامی اجزای حاکمیت باید با درک صحیح از اقتضائات زمان کنونی حمایت از تولید و مبارزه با فساد را مد نظر ویژه قرار دهند.

وی تاکید کرد: روند انجام تمامی مصوبات و الزامات قانونی برای حمایت قضایی از تولید به صورت مستمر از سوی دادسرای کرمان رصد شده و در صورت مشاهده هرگونه قصور و کوتاهی از سوی مدیران یا مجریان طرح‌های تولیدی با استفاده از ابزار‌های موجود، برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟