نشست تخصصی بررسی راهکارهای کاهش میزان جرائم خشن برگزار شد

به گزارش رکنا ، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران، گفت: در حال حاضر درگیری‌ها در شهر و شهرستان‌های استان تهران افزایش پیدا کرده و نیاز است از ظرفیت دستگاه‌ها برای بحث کنترل و کاهش خشونت استفاده شود.

روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران در این باره اعلام کرد:

با تلاش معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری تهران، نخستین جلسه بررسی راهکارهای کاهش جرائم خشن از جمله ضرب و جرح عمدی و نزاع دسته جمعی و فردی برگزار شد.

حجت الاسلام حسن تمجیدی معاون پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری تهران، در این جلسه اظهار کرد: مطابق برنامه پیگیری اجرای طرح ارتقاء مداخلات امنیتی، انتظامی در جهت کاهش جرائم خشن در نظر داریم با مطالعه دقیق و همه جانبه راهکارهای مداخله پیش از ارتکاب جرم در خصوص وضعیت جرائم توام با خشونت و بررسی اقدامات انجام شده در جهت تهیه بانک اطلاعات محله‌های پرخطر اقدامات لازم را به عمل آوریم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، کاهش جرائم خشن می‌باشد و وظیفه پیگیری بین دستگاه‌ها بر عهده این معاونت قرار دارد و با توجه به اینکه هر کدام از دستگاه‌ها در این زمینه وظیفه و نقشی خاص بر عهده دارند در صورت انجام وظایف، آمار خشونت در جامعه کاهش پیدا خواهد کرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر درگیری‌ها در شهر و شهرستان‌های استان تهران افزایش پیدا کرده و نیاز است از ظرفیت دستگاه‌ها برای بحث کنترل و کاهش خشونت استفاده شود و ضرورت دارد دستگاه‌های مربوطه هشدارهای لازم را به آحاد جامعه ارائه نمایند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟