آیت الله رئیسی: خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی است/ اعتراض را باید شنید

به گزارش رکنا، آیت الله رئیسی اظهار کرد : نهادها، دستگاه‌ها، تعاونی‌ها و اشخاص دیگر هم بدانند در این دوره به هیچ فرد یا نهادی اجازه داده نخواهد شد که به سرمایه های ملی تجاوز کند

وی افزود : تضییع حقوق عامه از هیچکس پذیرفته نیست، نظام دادرسی در دستگاه قضایی مبتنی بر ادله و اقتضای حق و عدل است وظرفیتهای قانونی و فرآیند دادرسی هم تضمین کننده حقوق عامه است هم ضامن حقوق اصحاب دعوا و متهم

رییس دستگاه قضا در ادامه گفت : فضاسازیها و جوسازیها تاثیرگذار نیست، بنای دستگاه قضایی برصدور رای بر مبنای شرع و قانون است. بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم و اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است . البته همکاران قضایی در سراسرکشور نسبت به جرایم خشن حساس باشند و با برخورد قاطع نگذارند افراد شرور و متجاسر به قانون میدان پیدا کنند .

رییس قوه قضائیه با اشاره به بخشنامه ابلاغی اخیر درخصوص نظام بانکی: دریافت سود و جریمه بانکی باید منضبط باشد، آشفتگی در اعطای تسهیلات با هرمیزان نرخ سود و جریمه باید رفع شود.

وی افزود: ناظم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ما هم تضمین آن هستیم. اقدام ما در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کمک به انضباط مالی در نظام بانکی بود.

رئیسی ادامه داد: مدیران اقتصادی کشور با مردم و بازار سخن بگویند تا مردم مطمئن شوند که برنامه دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟