به گزارش رکنا، آیت الله سید «ابراهیم رئیسی» امروز- چهارشنبه - در بد ورود به استان مرکزی در فرودگاه اراک، افزود: مسایل استان مرکزی توسط مقامات قضایی در شهرستان های مختلف بررسی شده و در جریان این سفر برای آنها تصمیم سازی می شود.

وی با تبریک دهه کرامت اظهار داشت: استان مرکزی یکی از قطب های مهم صنعتی و خاستگاه مشاهیر و نخبگان است و حوزه قضایی کشور در این سفر می کوشد که مسایل و راهبردهای توسعه ای را با توجه به ظرفیت های همه بخش ها تسهیل و تسریع کند.

رئیس قوه قضاییه گفت: شرکت در شورا ی اداری استان، نشست اقتصاد مقاومتی برگزاری ترسیم برنامه های قضایی استان بر مبنای نیازهای استانی، برگزاری شورای قضایی، تسهیل و پیگیری مسایل زیست محیطی و دیدار با اقشار مختلف مردم از جمله اهداف این سفر است.

آیت الله رئیسی افزود: ظرفیت نماینده ولی فقیه و حلقه مدیریت اجرایی در استان شهید پرور استان مرکزی و زادگاه امام راحل بالا است و قوه قضاییه می کوشد با تقویت همگرایی بین بخشی از این ظرفیت ها در راستای حل مشکلات بهره بیشتری ببرد.

رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به فرودگاه اراک مورد استقبال استاندار و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و دیگر مسئولان مرکزی قرار گرفت.

جمعی از مسئولان عالی قضایی برای بررسی مسائل و مشکلات قضائی و حقوقی شهرستان‌های استان مرکزی و دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی رئیس قوه قضائیه را در این سفر یک روزه همراهی می‌کنند.

حضور در گلزار شهدای شهر اراک، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم، علما، روحانیان و استادان دانشگاه‌ها و نخبگان، شرکت در شورای اداری و نشست اقتصادی مقاومتی، دیدار با فعالان اقتصادی و حضور در شورای قضائی استان مرکزی از مهمترین برنامه‌های سفر یک روزه رئیس قوه قضائیه در استان مرکزی است.

برنامه پایانی سفر رئیس قوه قضائیه گفت و گو با خبرنگاران و اصحاب رسانه خواهد بود.

۲۱۲ شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه‌های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ مؤسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضائی ارائه می‌کنند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۷۹۵ روستای داری هیاری و بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟