به گزارش رکنا، محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم Crime دادگستری کل استان کرمان سومین دوره جشنواره رای، ویژه قضات دادگستری استان کرمان در پایان دیماه سال جاری برگزار خواهد شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان اظهار داشت: با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان Prison ها، محور اصلی این جشنواره مجازات‌های جایگزین حبس می‌باشد و ترغیب قضات به صدور اینگونه آرا و فرهنگ سازی جهت پذیرش افراد جامعه، از اهداف این جشنواره است.

اسلامی افزود: این جشنواره پذیرای آراء قضایی پیرامون مجازات‌های جایگزین حبس و عقود بانکی می‌باشد.

وی ادامه داد: در صورتی که قوانین مربوط به مجازات‌های جایگزین حبس و به طور خاص آئین نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون Law مجازات اسلامی به درستی اجرا شود، آثار بسیار مفید و ملموسی برای جامعه خواهد داشت، از جمله اینکه هزیه‌های کلان نگهداری زندانیان صرف توسعه و آبادانی کشور خواهد شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون آراء مقبولی در این زمینه صادر و برخی از آن‌ها به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی گفت: قضات علاقمند می‌توانند جهت شرکت در این رقابت علمی تا پایان آذماه آراء صادره خود را با محور‌های عنوان شده به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان ارسال نمایند.

اسلامی از برگزاری اختتامیه جشنواره در بهمن ماه سال جاری خبرداد که در آن از آراء برتر با اهدای جوایز نفیسی قدردانی می‌شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟