رکنا: علیلو با اشاره به گزارش سیمای جرایم و آسیب‌های اجتماعی گفت: از نظر آمار وقوع سرقت در کشور، استان آذربایجان شرقی آخرین استان است.

بابک محبوب علیلو از ارائه گزارش سیمای جرایم، آسیب‌های اجتماعی و دعاوی استان آذربایجان شرقی خبر داد.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۵۶ درصد از کل اتهامات در استان را ده اتهام (توهین به اشخاص عادی، ضرب و جرح عمدی، تهدید، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف Crash رانندگی، تخریب، سرقت Stealing مستوجب تعزیر، کلاهبرداری، خیانت Cheat در امانت، تصرف عدوانی، ممانعت از حق) تشکیل می‌دهد.

وی افزود: با وجود اینکه سرقت تعزیری در کشور اولین جرم Crime از لحاظ آمار است، در استان آذربایجان شرقی ششمین جرم است و از نظر آمار وقوع سرقت در کشور، استان آذربایجان شرقی آخرین استان است.

وی افزود: ۵۷ درصد از کل دعاوی حقوقی استان را ده دعاوی (مطالبه وجه، مطالبه وجه چک، اعسار از پرداخت هزینه دادرسی، مطالبه خسارات دادرسی، تأمین خواسته، طلاق توافقی، اعسار از پرداخت محکوم به، مطالبه خسارت تاخیر تأدیه، مطالبه خسارت، الزام به تمکین) تشکیل می‌دهد و همچنین دعاوی طلاق توافقی، مطالبه مهریه و الزام به تمکین مجموعاً ۲۵% از کل ۱۰ خواسته اول استان را تشکیل می‌دهد.

علیلو با اشاره به ضرورت مدیریت، کاهش و کنترل جرایم و آسیب‌های اجتماعی بر لزوم همکاری جدی، کارا و اثربخش دستگاه‌ها تأکید و ابراز امیدواری کرد در سایه همگرایی و اهتمام فرابخشی، شاهد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها