غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی، با اشاره به اجرای موفقیت آمیز سیاست‎های ابلاغی خلاصه‌ای از اهم اقدامات انجام شده در سال 1395 بیان کرد.

وی به اقدامات درحوزه فضای مجازی اشاره کرد و گفت: معرفی شعب ویژه مبارزه با جرائم رایانه‌ای در دادسراهای سطح استان به دادستانی کل کشور و تعیین و معرفی قاضی Judge کشیک جرائم رایانه‌ای دادسرای مشهد در راستای ابلاغیه دادستانی کل کشور از اهم اقدامات در این حوزه است.

صادقی خاطرنشان کرد:درحوزه رسیدگی به جرایم خشن نیز طرح ارتقاء امنیت و ساماندهی حاشیه شهر در معیت پرسنل نیروی انتظامی منجر به پاکسازی کال دروی و مناطق حاشیه‌ای شد.

دادستان مشهد تصریح کرد: شناسایی حدود 600 نفر از هنجارشکنان ( اراذل و اوباش) در سطح شهر و شروع به تشکیل سجل کیفری که بیش از 50 نفر از آنها فراخوانی شده‌ و ضمن تشکیل سجل کیفری برای ایشان ارشادات و اقدامات لازم صورت گرفته است.

صادقی افزود: بازسازی صحنه درجرایم خشن که باعث کاهش محسوس جرم Crime درمحله‌های جرم خیز شده و موجب رضایت مندی شهروندان شده، همچنین اختصاص یک شعبه بازرسی ویژه جهت رسیدگی به جرائم خاص و خشن که پرونده‌های اینگونه جرایم خارج از نوبت و با دقت و سرعت بیشتری رسیدگی و اتخاذ تصمیم شوند.

دادستان مشهد به مجموعه اقدامات درحوزه پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: کمیته تدبیر ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری با حضور مقامات قضایی دادسرا، مدیران زندان‌های استان و مشهد و سایر مسئولین ذیربط در سال 1395 شش جلسه برگزار کرده است و در این شش جلسه مصوباتی در راستای کاهش جمعیت زندان‌ها به تصویب اعضای جلسه رسید.

وی اضافه کرد: باتوجه به کلیه اقدامات انجام شده در سال 1395، میانگین ورود‌ی‌ها در طی 10 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال 94، 7.54 درصد کاهش و میانگین موجودی 5.91 و جمعیت کانون اصلاح و تربیت نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.70 درصد کاهش داشته است همچنین آمار بازدید قضات از زندان Prison نیز در دی ماه سال 95 به نسبت سال 94، 7 برابر افزایش یافته است.

صادقی تصریح کرد: تشکیل و برگزاری جلسات کمیسیون ساماندهی زنان و دختران آسیب دیده ودر معرض آسیب و بازدید از مرکز بازآفرینی زنان آسیب دیده توس، ساماندهی 32 خوابگاه غیر دولتی سطح شهرستان مشهد با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که برای اولین بار در سطح کشور شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیر دولتی در مشهد مقدس تشکیل شده است.

دادستان مشهد در پایان خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین پیش نویس دستورالعمل ساماندهی آتلیه‌های عکس و فیلم با همکاری دستگاه‌های ذیربط در راستای کاهش جرایم و تخلفات این حوزه و تشکیل کمیته پیشگیری از حوادث Accidents گازگرفتگی و بازدید کارشناسان سازمان نظام مهندسی از منازل مسکونی در مشهد مقدس و تاثیر آن برکاهش آمار فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی در مشهد مقدس از اهم اقدامات بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟