مجموعه ۱۰ جلدی آثار علامه طباطبایی در قم رونمایی شد

به گزارش رکنا از قم، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین بیان کرد: علامه طباطبایی عالم زمان بود و هر آنچه که از علامه باقی مانده قابل استفاده و منشا خیر و برکت است.

 

یاسر احمدوند ابراز داشت: در دوره جدید تلاش خواهیم کرد تا با کمک های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه بوستان کتاب تقویت شود.

 

مدیر موسسه بوستان کتاب قم نیز  افزود: صدها کتاب در حوزه های مختلف تاکنون توسط موسسه بوستان قم به چاپ رسیده است.

 

محمدباقر انصاری اضافه کرد: در سال های اخیر، هر سال ۱۲۰ پژوهش جدید چاپ و منتشر شده است و در صورتی که مشکلات کاغذ نبود می توانستیم این رقم را به ۲۵۰ عنوان کتاب برسانیم.

 

مدیر موسسه بوستان کتاب قم با اشاره شخصیت علامه طباطبایی، بیان کرد: این  موسسه ۵۰ اثر در خصوص علامه طباطبایی منتشر کرده است که ۲۱ اثر از این بین به کوشش مرحوم خسروشاهی انجام گرفته است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در این آیین، بیان کرد: بسیاری از مسائل سخت فلسفی و دینی مانند خلود در جهنم که دیگران نتوانستند در خصوص آن نظری بدهند، توسط علامه طباطبایی به زیبایی بیان و تفسیر شده است.

 

به گفته آیت الله احمد بهشتی، در حکمت متعالیه مباحث زیادی است که منقبض شده که این مسائل توسط علامه طباطبایی بسط و شرح داده شده است.

 

علامه سید محمدحسین قاضی طباطبایی تبریزی، نویسنده تفسیر المیزان، فقیه، فیلسوف، عارف، حکیم و از بزرگ‌ترین مفسران قرآن کریم بود که در ۲۴ آبان ماه ۱۳۶۰ دارفانی را وداع گفت و پیکر مطهرش در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) به خاک سپرده شد.

 

یاسر احمد وند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه خود به قم ضمن بازدید از شهرک چاپ و نشر قم با استاندار این استان دیدار کرد و در آیین رونمایی از ۱۵۰ عنوان کتاب چاپ اول حضور یافت.

مداح نظری/ قم

 

آیا این خبر مفید بود؟