از افتتاح اتاق ویژه دادرسی الکترونیک با ۲۰ کابین در زندان مرکزی استان قزوین خبر داد

به گزارش خبرنگار ما ، حجت‌الاسلام والمسلمین نوراله قدرتی در مراسم افتتاحیه محل ویژه دادرسی الکترونیک در زندان مرکزی استان بیان کرد : این امر در راستای تحقق سیاست های اعلامی قوه قضاییه بوده و تسهیل دسترسی مردم به عدالت و افزایش رضایت مندی عمومی از دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.

وی افزود: هدف از راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیک،کاهش مراجعات زندانیان به مراجع قضائی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش هزینه و پیشگیری از مشکلات متعدد اعزام و بدرقه زندانیان و همچنین امکان ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده هایشان است.

رییس دادگستری استان قزوین بیان کرد : با افتتاح این مکان اختصاصی، زندانیان از این پس می‌توانند تمامی درخواست‌ها و اقدامات قضایی خود را از این طریق به واحدهای قضایی مربوطه ارسال و متعاقباً از نتایج آن مطلع شوند.

حجت السلام قدرتی تصریح کرد :  دادرسی الکترونیک در استان از خرداد ماه با ۳ کابین آغاز و امروز خوشبختانه ۲۰ کابین مجهز فراهم شده و طی این مدت ۱۶۰۰ پرونده از این طریق مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با ارتقاء خدمات کاهش دهنده حضور مردم در دادگستری‌ها و دیگر مراجع قضایی باعث رفاه و آسایش خاطر مددجویان، خانواده آن ها و همکاران قضایی شویم.

خاطر نشان کرد: جامعه امروز در راستای کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی باید در جهت ارزش، اخلاق و فرهنگ اسلامی و ملی حرکت نماید.

قزوین رکنا سمانه مافی

آیا این خبر مفید بود؟