اموال نامشروع مدیران قزوینی شناسایی می شود

​رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: اموال نامشروع مدیران قزوینی شناسایی می شود.

به گزارش خبرنگار ما حجت الاسلام نوراله قدرتی در نشست با اصحاب رسانه که در محل سالن شهید قاسم سلیمانی دادگستری استان قزوین برگزار شد با تقدیر از نقش اصحاب رسانه اظهار کرد : رسانه ها باید با رعایت قانون، تقوا، شرع مقدس، اخلاق و دیگر صفات الهی و انسانی به موضوعات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی بپردازند.

وی  بیان کرد :البته در این مسیر سختی های زیادی وجود دارد زیرا عدالت خواهی و حقیقت خواهی کار پسندیده و سختی است و اگر قانون مشکل دارد باید تلاش کرد تا قوانین اصلاح شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت :عدالت خواهان به سه دسته تقسیم می شوند ، گروه اول افرادی خواهان عدالت هستند که برای انجام ان از قانون هم می گذرند که این عین بی عدالتی است.

حجت الاسلام قدرتی بیان داشت :گروه دوم کسانی هستند که خواهان عدالت هستندکه از قانون هم اطاعت می کنند ولی برای اجرای عدالت از  ارزش های خلاقی می گذرند.

وی گفت : گروه سوم هم به دنبال عدالت بوده و قانون و اخلاق را هم رعایت می کنند که عیار آنها بسیار بالاتر از گروه های دیگر است و تاثیرگذاری آن در سطح جامعه بسیار بیشتر است، البته در این مسیر باید انگیزه های الهی هم مورد طرح قرار گیرد تا عیارآن ها بسیار ارزشمندتر شود.که البته این گروه هم بر اساس قانون و ارزش های اخلاقی و انگیزه ها به دو دسته تقسیم می شود .

این مقام مسئول افزود :گروه دوم این دسته ایجاد عدالت با اخلاق الهی که حاکمیت این نوع از عدالت است که یک نمونه از این نوع عدالت در زمان حال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در همه حال رعایت اخلاق ، انصاف و عدالت کرد .

حجت الاسلام قدرتی همچنین خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم یکی از برنامه های اصلی قوه قضاییه است که این دستگاه برای تحقق آن برنامه های مهم و زیادی دارد که امیدواریم به خوبی اجرایی شود.

وی افزود: در تمامی دوره های قوه قضاییه مبارزه با فساد در دستور کار قرار داشته است ولی در این دوران شکل و شیوه جدید و جدی تری به خود گرفته و در این خصوص از ظرفیت رسانه هم بهره گیری می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان شد :در سال گذشته 87 اختلاس در استان گزارش  شده که در سال جاری مفاسد اقتصادی به  25 فقره رسیده که نشان دهنده این است که دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی به طور جدی برخورد کرده و خواهد کرد.

حجت الاسلام قدرتی افزود :در سال گذشته 183 مورد رشوه به ثبت رسیده که امسال به 117 مورد رسیده که اثبات کننده کاهش تخلفات و اگاهی متخلفان از برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با این پدیده است.

وی اظهار کرد :در این راستا 6 کارمند متخلف در قزوین شناسایی و اخراج شدند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد :قوه قضائیه اماده شناسایی اموال نامشروع مدیران است و این دستگاه در راستای بی عدالتی فساد اقتصادی از دل خود قوه قضائیه برای شناسایی اموال نامشروع اغاز می کنیم،اما این مبارزه باید مستند و مستدل باشد.

حجت الاسلام قدرتی در بخش دیگری از سخنان خود رسیدگی به موضوع اراضی هفت سنگان را مطرح کرد و گفت : یکی از موضوعاتی است که دستگاه قضا با جدیت به دنبال آن است و برای آن قاضی ویژه تعیین کرده ولی باید با اخلاق و صبر در این زمینه موضوعات را پیش برد و رای در خصوص این پرونده را نمی توان با سخنان ،خطبه ها و اصحاب رسانه صادر کرد.

وی در ادامه گفت : در موضوع هفت سنگان به دستگاه قضا استان قزوین اعتماد نشد و بنده این پرونده را به تهران ارسال کرده ام و رای بدوی آن هم صادر شده است.

این مقام قضایی درباره اراضی نیاوران خاطر نشان کرد :در منطقه نیاوران معامله ای صورت گرفته که اگر تخلف باشد باید برگردد،پرونده این زمین ها از سال قبل شناسایی و بررسی شده و به سازمان بازرسی واگذار شده که طی بررسی ها دو گزارش از این سازمان ارائه شده و قرار شد برای بار سوم بررسی های لازم نیز صورت پذیرد.

حجت الاسلام قدرتی در پایان بیان کرد : دادگستری استان قزوین پرونده های متعددی را در حال رسیدگی دارد که کسی از فساد آن آگاه نیست و هیچ گونه سخنرانی هم در مورد آن نشده ولی دستگاه قصا با تمام وجود در این زمینه فعالیت می کند و پس از رای دادگاه مسایل آنها رسانه ای خواهد شد.

در پایان این نشست مطبوعاتی محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین و عبداله اقا علیخانی بازرس کل استان به سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص مسائل مختلف حوزه های قضایی و بازرسی و عملکرد دستگاه های تحت مسئولیت خود پاسخ های لازم را ارائه کردند.

قزوین رکنا سید مرتضی نصری

آیا این خبر مفید بود؟