کاهش زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در کوهین قزوین

حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در بازدید سرزده از حوزه قضائی کوهین در حاشیه بررسی عملکرد این حوزه در رسیدگی به پرونده های معوق و مسن گفت: پس از گذشت یکسال از صدور دستورالعمل ریاست معظم قوه‌قضاییه در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های مهم و مسن، رسیدگی جهادی به پرونده‌ها در دستور کار دادگستری استان قزوین قرار گرفت و دادگاه بخش کوهین نیز توانست 64 درصد پرونده های این حوزه را تعیین تکلیف نماید.

وی با اشاره به عملکرد این حوزه قضائی گفت : از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با اینکه افزایش 41 درصدی در ورود پرونده ها را داشته ایم اما در یک اقدام تحولی خوشبختانه شاهد کاهش 19 درصدی پرونده های جریانی و مختومه شدن آنها بوده ایم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد : بکارگیری و اجرای سند تحول قضائی قطعا این امکان را فراهم خواهد آورد که ضعف ها و مشکلات در حوزه امور قضائی را شناسایی و هرچه سریع تر و کارشناسی تر نسبت به رفع آنها اقدام نماییم. خوشبختانه حرکت پویا و تحولی در قوه قضائیه طی سال های اخیر کار خود را آغاز کرده که با ابلاغ سند تحول شاهد سرعت بیشتر در آن خواهیم بود.

قدرتی در پایان گفت: تحول یک حرکت همگانی است و صرفا مختص دستگاه قضایی نیست بلکه منتسبین به این دستگاه و سایر سازمان های وابسته نیز می بایست جهت اجرای هرچه بهتر و کسب نتیجه مطلوب تر با قوه قضائیه همراه و همگام باشند.

قزوین رکنا سید مرتضی نصری

آیا این خبر مفید بود؟