بازگشت 34 واحد تولیدی راکد به چرخه تولید در شهرک های صنعتی استان قزوین

​مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با شناسایی 250 واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی بهره بردار راکد و نیمه فعال ، 34 واحد بهره بردار راکد با اشتغال 283 نفر مجددا راه‌اندازی شدند و به چرخه تولید و فعالیت اقتصادی بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ما، حمیدرضا خانپور تصریح کرد : در سال جهش تولید و در راستای تلاش برای راه اندازی واحدهای راکد و تعطیل از ابتدای سال جاری تاکنون 34 واحد تولیدی بهره بردار راکد با اشتغال 283 نفر که در شهرک ها و نواحی صنعتی تابعه استان تعطیل شده بودند و با مشکلاتی چون کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، نداشتن بازار فروش، مشکلات خرید مواد اولیه، نوسازی و بازسازی تجهیزات و اختلاف شرکاء، عدم همکاری بانک در ارائه تسهیلات مواجه بودند که مستعد راه اندازی مجدد بوده شناسایی شدند و با مشاوره کارشناسان عارضه یابی، همکاری بانک‌های عامل و دستگاه‌های خدمت رسان به چرخه تولید و ادامه فعالیت بازگشتند.
وی بیان کرد: محصولات این واحد‌های تولیدی بهره بردار را شامل قوطی کنسرو فولادی، ماشین آلات جعبه کارتن، ورق سه لا، روغن موتور، انواع کابل برق عایق بندی شده،انواع پروفیل فولادی، نخ بسته بندی، اکسید مولیبدن، انواع پوشاک کشباف، لوله پلاستیکی، رادیاتور آلومینیومی، قطعات خودرو، فیلم شیرینگ از پلی اتیلن و یک لایه معمولی، انواع قفل خودرو و دستگیره فلزی، بست هبندی حبوبات و غلات، بسته بندی کره حیوانی و گیاهی، سنگ تزیینی، انواع درب و پنجره اتوماتیک، اسکلت فولادی سوله و.... برشمرد.


 رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان با بیان اینکه در سال گذشته نیز 40 واحد تولیدی بهره بردار راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین به چرخه تولید بازگشته و راه  اندازی مجدد شدند، اظهار داشت: در سال جاری بخش زیادی از توان و انرژی خود را در کنار جذب سرمایه گذاران جدید و حمایت از واحدهای تولیدی فعال به راه اندازی کارخانجات راکد و نیمه فعال  و تعیین تکلیف واحدهای جانشینی بانک هااختصاص داده ایم.

خانپور در پایان با اشاره به راه اندازی طرح های راکد و نیمه فعال گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 29 طرح صنعتی راکد و نیمه فعال که در مرحله ساخت و ساز و یا نصب ماشین آلات بودند راه اندازی مجدد شدند که با تکمیل و راه اندازی این طرح های صنعتی زمینه اشتغال 615 نفر فراخم می شود.

قزوین رکنا سید مرتضی نصری

 

آیا این خبر مفید بود؟