قرارداد متقابل با شهرداری ها برای هزینه پسماند قزوین منعقد شود

رییس کمیسیون مالی-اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین : به منظور ساماندهی و مدیریت مرکز دفن بهداشتی_ مهندسی پسماند محمدآباد ضروری است شهرداری قزوین با همه شهرداری ها و دهیاریها که پسماند خود را به سایت محمدآباد می آورند، قرارداد منعقد کرده و به صورت ماهانه طبق قرارداد هزینه پسماند آنها را دریافت کند در غیر این صورت هزینه سنگینی بر دوش مردم شهر تحمیل خواهد شد.

فرج اله فصیحی رامندی در جلسه شورا که با دستورکار بررسی لایحه دوفوریتی شهرداری قزوین مبنی بر تحویل سایت پسماند محمدآباد برگزار شد، اظهار داشت: باید واقع بینانه با موضوع برخورد کرد، چراکه طبق مصوبه کارگروه پسماند استان موضوع واگذاری این مرکز به شهرداری قزوین به تصویب رسیده است و ما نمی توانیم این موضوع را نادیده بگیریم البته با کمال تاسف باید عرض کنم هر زمان استانداری به امور شهر ورود پیدا کرد شهرداری متضرر شد.

وی افزود: معتقدم اگر ۶  ماه قبل این مرکز را تحویل می گرفتیم بهتر از حالا بود وآشفتگی سایت کمتر از امروز بود و امروز بهتر از فرداست؛ بنابراین نباید گفته شود که سایت را تحویل نگیریم بنده از همان ابتدا با واگذاری سایت مخالف بودم لکن معاون وقت استاندار اصرار بر تحویل داشت و شد انچه امروز شاهدش هستیم.

رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوینخاطرنشان کرد: لازم است شهرداری قزوین با سازمان شهرداری ها و دهیاری هایی که پسماند خود را به این مرکز  منتقل می کنند، قرارداد منعقد کند تا آنها نیز طبق همان قرارداد ماهیانه نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنند و هر شهرداری هم تمایل به پرداخت هزینه نداشت در شهر خود سایت ایجاد کند تا هزینه چند برابری را متحمل گردد.

او گفن:اینگونه می توان در صورت عدم پرداخت هزینه موضوع را به صورت حقوقی  و قانونی پیگیری کرد و وعده های مسئولین و شخصیتهای حقوقی بصورت شفاهی اعتباری ندارد، چرا که در آینده اینها نیستند و جایگزین آنها هم اظهار بی اطلاعی خواهند کرد.

فصیحی رامندیتصریح کرد: باید شروطی که در جلسه کارگروه پسماند ذکر شده از جمله اعطای مالکیت زمین به شهرداری  در لایحه نیز ثبت می شد تا براساس آن تصمیم گیری شود.

قزوین رکنا سید مرتضی نصری

 

آیا این خبر مفید بود؟